Haberler

ÜNİVERSİTE HATTININ RAYLARI BURSA'DA

Font Boyutu

Hafif raylı sistemi Görükle’ye ulaştıracak BursaRay Üniversite etabında inşaat tüm hızıyla sürerken, hattın tamamında kullanılacak toplam 38 bin metre uzunluğundaki raylar Bursa’ya geldi.

 

Üniversite etabının Altınşehir, Ertuğrul ve Özlüce istasyonlarında inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. A etabının son durağı olan Küçük Sanayi istasyonu ile Özlüce arasındaki güzergahın 6 ay içinde hizmete açılması planlanırken, Üniversite Etabı’nda kullanılacak raylar imal edildiği Polonya’dan Gemlik’te Serbest Bölge’ye indirildi. Gemi ile gelen yaklaşık bin 900 ton ağırlığındaki raylar daha sonra Özlüce’deki şantiyeye getirildi. Üniversite etabının ilk 3 istasyonundaki inşaat ve dolgu çalışmalarının tamamlanmasının ardından güzergaha rayların döşenmesine başlanacağı bildirildi.

Bunların yanı sıra birlikte BursaRay’ın araç depo sahasında da (OMC) yeni vagonlar için hummalı bir çalışma yürütülüyor. Yeni gelecek vagonların bakım, onarım ve depolamalarının yapılacağı alanda 3 yeni hat oluşturulurken, elektrik direkleri dikilen bölge yeni hat için gelecek vagonların park ve bakım alanı olarak kullanılacak.

Tarih: 17.09.2009 | Okunma sayısı:5261

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir