Haberler

ÜNİVERSİTE HATTI YOLCULU SEFERLERE HAZIRLANIYOR

Font Boyutu

22 EKİM 2010

BASIN BÜLTENİ

ÜNİVERSİTE HATTI YOLCULU SEFERLERE HAZIRLANIYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSARAY ÜNİVERSİTE HATTININ ALTINŞEHİR, ERTUĞRUL VE ÖZLÜCE İSTASYONLARI ARASINDA YILSONUNA KADAR YOLCU TAŞIMAYA BAŞLAMAYI HEDEFLEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım yatırımlarında aslan payını alan Bursaray’ı üniversiteyle buluşturacak olan hattın ilk üç istasyonunda yolculu seferlere yılsonuna kadar başlanması planlanıyor. Halen deneme seferlerinin sürdüğü hatta inceleme yapan Başkan Altepe, çalışmaların hızla sürdüğünü ve Altınşehir, Ertuğrul ve Özlüce istasyonları arasında yılsonuna kadar yolcu taşınacağını kaydetti.

Kesintisiz ve konforlu ulaşımı Uludağ Üniversitesi ile buluşturacak olan Bursaray Üniversite etabında çalışmalar aralıksız sürürken, Altınşehir, Ertuğrul ve Özlüce istasyonlarında Temmuz ayında başlayan test sürüşleri devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ile birlikte çalışmaların devam ettiği istasyonlarda incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çalışmalar hakkında Raylı Sistemler Daire Başkanı Eren Kural’dan bilgiler aldı. Hattın ilk 3 istasyonunda fiziki gerçekleşmenin yüzde 99’a kadar çıktığını ifade eden Başkan Altepe, elektrik sistemleri ve otomasyonla ilgili çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Yolculu seferler gün sayıyor
Altınşehir, Ertuğrul ve Özlüce istasyonlarında test sürüşlerinin devam ettiğini dile getiren Başkan Altepe, “Bu istasyonlarda yılsonuna kadar yolcu taşımayı hedefliyoruz” dedi. Hattın diğer istasyonları olan 100. Yıl, Batıkent ve Üniversite istasyonlarında da çalışmaların hızla sürdüğünü vurgulayan Başkan Altepe, bu güzergahta da fiziki gerçekleşmenin yüzde 70’i aştığını kaydetti. Başkan Altepe, 2011 yılının ortalarında üniversiteye kadar kesintisiz ve konforlu ulaşımın başlamasını hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 22.10.2010 | Okunma sayısı:8070

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu