Haberler

ÜNİVERSİTE HATTI ETAP ETAP AÇILACAK

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hafif raylı sistemin üniversite etabının Altınşehir, Ertuğrul ve Özlüce İstasyonları’nın 6 ay sonra yolcu taşımaya başlayacağını, sonraki bir yıl içinde ise Emir-Koop, Terminal ve üniversite İstasyonları’nın sisteme dahil edileceğini söyledi

Hafif raylı sistemin Özlüce’deki şantiyesinde üniversite etabının son durumu hakkında bilgi alan Başkan Altepe, inşaatı devam eden güzergahlarda incelemelerde bulundu. Başkan Altepe, A etabının son durağı olan Küçük Sanayi İstasyonu ile Özlüce arasındaki güzergahın 6 ay içinde tamamlanacağını belirterek, “Çalışmalar hızlı bir şekilde sürüyor. Şu anda projelerde ya da inşaat çalışmalarında bir sorun yok. Özlüce’ye kadar olan bölümü 6 ay sonra hizmete açılmasının ardından sonraki bir yıl içinde de Uludağ Üniversitesi Yerleşkesi’ne kadar olan güzergahı tamamlamayı hedefliyoruz. Böylece 1,5 yıl sonra Bursalılar tek bilet ile Uludağ Üniversitesi’ne ulaşmanın konforunu yaşamaya başlayacaklar” diye konuştu.

“Raylar yarın geliyor”

Başkan Altepe, üniversite etabının 3 istasyonunda inşaat çalışmaları sürdürülürken hattın tamamında kullanılacak toplam 38 bin metre uzunluğundaki rayların ise imal edildiği Polonya’dan yarın Bursa’ya ulaşacağını belirtti. Başkan Altepe, gemi ile gelen yaklaşık bin 900 ton ağırlığındaki rayların güzergahtaki inşaat çalışmalarının tamamlanmasının ardından döşenmeye başlanacağını sözlerine ekledi.

Tarih: 09.09.2009 | Okunma sayısı:5746

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir