Haberler

UNICEF'TEN ÇOCUK MERKEZİ'NE TAM NOT

Font Boyutu

Büyükşehir Belediyesi tarafından sokakta çalışan çocukların rehabilitasyonuna yönelik hizmet veren çocuk merkezi, UNICEF’ten tam not aldı.

Avrupa Birliği (AB) mali desteği ile yürütülen İç Göç Entegrasyon Projesi (İGEP) kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmet veren çocuk merkezi, örnek çalışmalara imza atıyor. Merkez, okuldan arta kalan zamanlarında sokaklarda çalışmak zorunda kalan çocukların kişisel gelişimlerini destekleyen faaliyetlerle takdir topluyor. Merkezden yararlanan çocuklar da spordan İngilizce ve Almanca gibi dil eğitimine kadar pek çok konuda eğitim alıyor.

Örnek proje
Çocuk merkezi, ‘Çocuklar İçin Birleşin’ fikriyle hareket eden Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu’nun (UNICEF) da dikkatini çekti. Bursa’ya gelerek merkezi gezen UNICEF Türkiye Temsilci Yardımcısı Regina de Dominicis, yapılan faaliyetleri inceledi, dersleri izledi. Çocuklarla uzun uzun sohbet eden Regina de Dominicis, “Bursa Çocuk Merkezi’ni çok beğendim, İç Göç Entegrasyon Projesi’nin de çocuklar için olumlu bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Bursa için çok önemli bir adım olan projenin diğer kentlere de örnek olacağına inanıyorum” diye konuştu. Ziyarette İGEP proje sorumluları da hazır bulundu. 

Tarih: 03.12.2009 | Okunma sayısı:9318

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir