Haberler

Uludağ’daki BURBAK kalitesi devam ediyor

Font Boyutu

24 KASIM 2017

 

BASIN BÜLTENİ

 

ULUDAĞ’DAKİ BURBAK KALİTESİ DEVAM EDİYOR

  • ULUDAĞ’DAKİ HİZMET ÇITASININ YÜKSELTİLMESİ ADINA GERÇEKLEŞTİRİLEN ULUDAĞ ÇALIŞTAYI, BURSA VALİSİ İZZETTİN KÜÇÜK’ÜN BAŞKANLIĞINDA YAPILDI.
  • TOPLANTIDAN ÇIKAN KARARA GÖRE BURBAK, GÖREV ALANINI GENİŞLETEREK ULUDAĞ’DAKİ HİZMETİNİ SÜRDÜRECEK.

 

BURSA- Her yıl Uludağ’daki hizmet çıtasının yükseltilmesi adına gerçekleştirilen Uludağ Çalıştayı, Bursa Valisi İzzettin Küçük başkanlığında BURBAK, BUSKİ, İl Jandarma Komutanlığı, Milli Parklar Bölge Müdürlüğü ve diğer kuruluşların katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıdan çıkan karara göre BURBAK, görev alanını genişleterek Uludağ’daki hizmetini sürdürecek.

 

Toplantıya katılan kurum ve kuruluşlar, otel sahipleri ve kayak eğitmenleri her yıl olduğu gibi bu yıl da Uludağ’da gözlemledikleri sorun ve sıkıntıları dile getirerek bu bilgiler ışığında sorunların giderilmesi noktasında çözüm yolları aradılar. Toplantıda Uludağ’ın asayişi ve gelen misafirlerin sorunsuz bir şekilde tatillerini geçirebilmesi için alınacak tedbirler ile ilgili görev dağılımı da yapıldı. Buna göre verilen işlerin dağılımının takibi için de bir komisyon oluşturuldu. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin modern otopark iştiraki olan BURBAK’ı temsilen İşletmeler Müdürü Salih Şimşek de toplantıda hazır bulunarak Uludağ’da geçtiğimiz yıl başlayan otopark hizmetlerini aktardı ve yeni sezonda neler yapılabileceğini hususunda katılımcılara bilgi verdi.  

 

Kapasite iki katına çıkacak

Uludağ’da yaşanan otopark sorununu geçen yıl 3 otopark alanı ile çözüme kavuşturan BURBAK, bu yıl da devreye alınan otopark alanları ile kapasitesini iki katına çıkarmış olacak. Uludağ’ın en büyük problemlerinin başında gelen ve bir keşmekeş yaratan otopark sorunu geçtiğimiz yıl Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BURBAK işbirliği ile çözüme kavuşturulmuştu. Bunun için 2. Oteller Bölgesi’ndeki teleferik istasyonunun karşısına 800 araçlık, Oteller Camii’nin yanında bulunan alana 400 araçlık ve Alkoçlar Otel’in üzerine de 200 araçlık otopark alanı kazandırılmıştı. Bu yıl da ilave olarak Teleferik İstasyonu’nun karşısındaki otopark büyütülerek yaklaşık bin 500 araç kapasitesine ulaştırıldı ve ayrıca mülkiyeti Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Büyük Otel’in yıkılmasıyla oluşturulacak alan da otopark alanı olarak kullanılacak.

İlgili kurum ve kuruluşların sunumlarını gerçekleştirdiği toplantıda BUSKİ yetkilileri su ve kanalizasyon sorunları hakkında bilgi vererek bu problemlerin giderildiğini belirttiler. Uludağ Milli Parklar Müdürü Ozan Hacıalioğlu da gerçekleştirdiği sunumda Uludağ’ın faaliyetleri hakkında bilgi verirken; Osmangazi İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Aşkın Bozkurt da bölgenin asayişi ive alınacak emniyet tedbirleri konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

Tüm Büyükşehir Belediyesi kuruluşlarının üzerlerine aldıkları görev ve sorumlulukları yerine getirerek yollarına devam ettiğini vurgulayan Vali İzzettin Küçük, çalışmaları nedeniyle özellikle BURBAK ve BUSKİ yetkililerine teşekkür ederek, yeni kış sezonunun kazasız belasız ve hayırlı geçmesi temennilerinde bulunarak toplantıyı noktaladı.

Toplantının ardından BURBAK İşletmeler Müdürü Salih Şimşek, Teknik Müdür Ahmet Şener, UKOME Şube Müdürü Selahattin Dinç, Uludağ Jandarma Karakol Komutanı Üsteğmen Emre Kısa ve diğer yetkililer Uludağ’da incelemelerde bulundular.

 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 24.11.2017 | Okunma sayısı:1507

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir