Haberler

ULUDAĞ'DA GÖRKEMLİ ŞOV

Font Boyutu

 Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin Uludağ’da işaret fişeği atarak sezonun ilk şovunu başlattığı şov izleyenleri büyüledi. Açılışı canlı olarak yayınlayan ulusal televizyonların sorularını cevaplandıran Başkan Altepe, Uludağ’ın sadece kış döneminde değil, manastırları, şelaleri, gölleri fauna ve florası ile 12 ay gezilebilen dünya standartlarında bir turizm merkezi haline getireceklerini söyledi.

Uzun bir aradan sonra geçtiğimiz hafta yaşanan kar yağışı, kayak severleri ve aynı zamanda Uludağ’daki otelcileri sevindirdi. Kış sporları tutkunları Uludağ’da bir araya gelirken, Başkan Recep Altepe, Uludağ’da görev yapan kayak hocaları tarafından gerçekleştirilen kar üzerindeki ateş şovunu, attığı işaret fişeği ile başlattı. Ağaoğlu Belvü Pisti’nin zirvesinden ellerinde meşalelerle kayarak inen 50’nin üzerindeki kayakçının şovu görülmeye değerdi. Pist bitiminde yakılan ateşin etrafında toplanan kayakçılar, Uludağ tutkunlarıyla birlikte gökyüzünü renklendiren havai fişek gösterisini izlediler.

“Dünya standartlarında bir turizm merkezi”
Uludağ’da ulusal kanalların ana haber bültenlerinin yanı sıra 57 kentteki 80 yerel televizyon kanalında yayınlanan programlarda Uludağ’daki düzenlemelerle ilgili çalışmalardan söz eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Uludağ’ı yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın önemli turizm merkezlerinden biri haline getirmeyi hedeflediklerini kaydetti. Bunun için altyapı ve üstyapı düzenlemeleri için gereken planlama çalışmalarının sürdüğüne dikkati çeken Başkan Altepe, “Uludağ’ın Bursa’dan idare edilmesi ve yatırımların Büyükşehir Belediyesi ölçeğinde gerçekleştirilmesi gerektiğini her zaman söylüyoruz. Valilik ve otel işletmecileri de bizimle hemfikir. İlk kez bu dönem bir belediye Uludağ’ı idareye talip oldu. Çevre ve Orman Bakanlığı’nın Uludağ’ın üstyapı düzenlemesini esas alan planlama çalışmaları tamamlandığında, altyapısı olduğu gibi beyaz cennetin üstyapısı ile ilgili düzenleme yetkisi de Büyükşehir Belediyesi’ne verilecek. Bu noktadan itibaren Uludağ’da değişim başlayacak. Uludağ dünya standartları, yalnızca kışın değil dört mevsim aktif olarak kullanılan bir merkez haline gelecek” diye konuştu.

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu da her organizasyonunda ve çalışmasında Uludağ sakinlerinin yanında olan Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi’nin, Uludağ’ın yenide yıldızının parlaması noktasındaki kararlı çalışmalarını da sevinçle izlediğini belirten Ağaoğlu, her birlikte el ele vererek Uludağ’ı, Türkiye’nin ve dünya turizminin önemli noktalarından biri haline getirmek istediklerini sözlerine ekledi. AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Taha Aydın’ın da katıldığı Uludağ ziyaretinde Başkan Altepe, bu yıl sekizincisi düzenlenen Snow Masters yarışlarında derece giren kayakçılara ödüllerini Alkoçlar Otel sahibi Ender Alkoçlarla birlikte verdi.

Tarih: 10.01.2010 | Okunma sayısı:4595

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir