Haberler

ULUDAĞ’A ALTERNATİF YOLDA SONA DOĞRU

Font Boyutu

 25 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

ULUDAĞ’A ALTERNATİF YOLDA SONA DOĞRU
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN ULUDAĞ’A ULAŞIMDA ÇEKİRGE CADDESİNDEKİ TRAFİK YÜKÜNÜ AZALTMAK AMACIYLA PROJELENDİRİLEN DOBRUCA - İNKAYA BAĞLANTI YOLUNDA ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR.
- DOBRUCA İLE İNKAYA ARASINDAKİ YAKLAŞIK BİN 300 METRELİK YOLDA DEVAM EDEN ÇALIŞMALARI İNCELEYEN BAŞKAN ALTEPE, “ARTIK ULUDAĞ’A ÇIKMAK İÇİN ÇEKİRGE MEYDANI’NI KULLANMA ZORUNLULUĞU ORTADAN KALKACAK” DEDİ.
-
BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu dönem 372 kilometrenin üzerinde yeni yol açma ve genişletme çalışması hayata geçirilirken, Dobruca üzerinden İnkaya’ya bağlanacak alternatif Uludağ yolunda çalışmalar hız kazandı. Orhaneli Yolu’ndan yaklaşık bin 300 metrelik yolculukla İnkaya’ya ulaşma imkanı sağlayan yeni yol ile Çekirge Caddesi’ndeki trafik yükünün en aza indirilmesi amaçlanıyor.

Bursa’yı ulaşılabilir bir kent haline getirmek amacıyla raylı sistem yatırımlarının yanında, Özlüce İmar Yolları, Mimar Sinan Bulvarı Eflak Caddesi, Millet Mahallesi Derya Caddesi, Dağyolu Caddesi ve Soğanlı 30 metrelik imar yolu gibi önemli ana arterleri ulaşıma kazandıran Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Uludağ’a ulaşımda alternatif bir yol açıyor. Dobruca üzerinden İnkaya’ya bağlanacak yaklaşık bin 300 metre uzunluğundaki yeni yolun büyük bir kısmı tamamlanma aşamasına gelirken, bu yolun tamamlanması ile halen Uludağ’a ulaşımda tek arter olan Çekirge Meydanı’ndaki trafik yoğunluğu da azalmış olacak.

Odunluk ile İnkaya birbirine bağlandı
Dobruca’daki BUSKİ’ye ait su deposunun bulunduğu alandan İnkaya’ya kadar uzanan güzergah tamamen ortaya çıkarken, kamulaştırma çalışmalarının da sorunsuz bir şekilde tamamlanmasının ardından Dobruca ile İnkaya birbirine bağlanmış oldu. Yeni açılan yolda devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Vardar ve Fen İşleri Daire Başkanı Fehmi Ökten’den çalışmalar hakkında bilgi aldı. Güzergah üzerindeki arazisini bedelsiz olarak bağışlayan Gençoğlu ailesi başta olmak üzere kamulaştırmalarda Büyükşehir Belediyesi’ne kolaylık sağlayan tüm hak sahiplerine teşekkür eden Başkan Altepe, inşaat çalışmaları devam eden Odunluk Köprüsü’nün de tamamlanmasının ardından bu yolun önemli bir arter olacağını vurguladı. Artık Uludağ’a Orhaneli yolu üzerinden de çıkılabileceğini ifade eden Başkan Altepe, “Uludağ’a karayolu ile ulaşımda Çekirge Meydanı yoğun olarak kullanılıyor. Çekirge, tarihi yapıların bulunduğu, dar sokaklardan oluşan kentsel sit alanı. Burada yolları genişletmenin imkanı yok. Uludağ’a çıkan araçlar Çekirge Meydanı’nı kullanmak zorunda olduğu için yoğunluk nedeniyle sıkıntılar yaşanıyordu. Yeni açtığımız bu yol ile artık Çekirge Meydanı’nı kullanma zorunluluğu ortadan kalkacak. Bu yeni yol sayesinde Orhaneli yolundan yaklaşık 1300 metrelik bir yolculukla İnkaya’ya çıkılmış olacak. Hem Odunluk Köprüsü’nü hem de bu alternatif yolu Mart ayı sonuna kadar tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 25.01.2013 | Okunma sayısı:6474

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu