Haberler

ULUDAĞ İÇİN ZİRVE TURLARI SÜRÜYOR

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Başkanı  Recep Altepe, 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları’nın (WinterUniversiad) düzenleneceği Erzurum’da yapımı devam eden tesislerle, kayak merkezlerinde incelemelerde bulundu.

Çevre ve Orman Bakanlığı’nın planlama çalışmalarını tamamlamasının ardından altyapıdan sonra üst yapıda da yetki devrinin Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesinin öncesinde Başkan Altepe, yurt için ve dışındaki kayak merkezlerindeki incelemelerini sürdürüyor. Ağustos ayında İsviçre’nin dünyaca ünlü kayak merkezleri Davos, Zermatt ve Crans Montano’da incelemelerde bulunan Altepe, Erzurumlu olan Osmangazi Kaymakamı Osman Taştan ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Vardar’la birlikte 2011 yılında yaklaşık 60 ülkenin katılacağı Dünya Üniversitelerarası Kış Olimpiyatları’nın yapılacağı Erzurum’da mevcut ve yapımı devam eden tesisleri gezdi. 2011 Universiade Genel Koordinatörü Bekir Korkmaz ile Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintımar’dan çalışmalarla ilgili bilgi alan Başkan Altepe, yerinde gezdiği hilal şeklinde ve 125 metre uzunluğu ile dünyanın en uzun atlama kulesi özelliğine sahip olacak bu kulenin tamamlandığında Türkiye’nin sembol tesisleri arasında yer alacağına inandığını söyledi. 3 bin kişilik buz hokeyi salonunu da gezen ve burada oynanan maçı izleyen Başkan Altepe, kış oyunları için yapılan tesislerin organizasyon tamamlandıktan sonra da Erzurum’a büyük katkı sağlayacağını belirtti. Erzurum’da mevcut Palandöken’in yanı sıra yeni gelişim bölgeleri Konaklı ve Kandilli’deki bölgeyi de gezen Başkan Altepe, 13 kilometrelik kesintisiz piste sahip Palandöken’in yanı sıra yeni yapılan bölgelerde de pistlerin otellerden uzaklığına dikkat çekerek, buradaki uygulamanın da kendilerinin de istediği tarzda olduğunu belirtti. Başkan Altepe 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları için yapılan buz hokeyi salonunda Curling oynadı.

Erzurum’da tanıdık vali

Başkan Altepe, Erzurum’daki incelemelerinde Osmangazi Belediye Başkanı iken aynı ilçede kaymakam olan 3 ay önce Erzurum Valisi olarak atanan Sabahattin Öztürk’ü yeni görev yerinde ziyaret etti. Ziyarette Vali Öztürk’ten 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları için yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Vali Öztürk, dünya çapında ses getirecek hem Türkiye’nin hem de Erzurum’un tanıtımına büyük katkı sağlayacak 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları için yaklaşık 700 milyon TL’lik yatırım yapıldığını söyledi.

Tarih: 31.12.2009 | Okunma sayısı:4410

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir