Haberler

Uludağ için büyük düşünüyoruz

Font Boyutu

26 KASIM 2017

BASIN BÜLTENİ

“ULUDAĞ İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNÜYORUZ”

-ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI PROF.DR. VEYSEL EROĞLU, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ’A ‘HAYIRLI OLSUN’ ZİYARETİNDE BULUNDU.

-BAŞKAN AKTAŞ’I ‘BÜYÜK DÜŞÜNEN, ÇALIŞKAN VE SONUÇ ODAKLI’ BAŞKAN OLARAK NİTELENDİREN BAKAN EROĞLU, YENİ DÖNEMDE BİRLİKTE YAPACAKLARI PROJELERLE BURSA VE ULUDAĞ’IN MARKA DEĞERİNİ DAHA ÜST SEVİYELERE ÇIKARACAKLARINI SÖYLEDİ.

-ULUDAĞ’IN SADECE BURSA’NIN DEĞİL TÜRKİYE’NİN, HATTA DÜNYANIN BİR DEĞERİ OLDUĞUNU VURGULAYAN BAKAN EROĞLU, “15 ARALIK’TA ULUDAĞ İLE İLGİLİ BİR ZİRVE DÜZENLEYECEĞİZ VE BURADA PROJELERİMİZİ AÇIKLAYACAĞIZ. ULUDAĞ İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNÜYORUZ. BURSA İÇİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZLE BİRLİKTE 2. VE 3. ULUDAĞ PROJELERİMİZ VAR” AÇIKLAMASINDA BULUNDU.

-BURSA’NIN YEŞİLLENDİRİLMESİ KONUSUNA DA DEĞİNEN BAKAN EROĞLU, DÜNYADAKİ ‘YEŞİL ŞEHİR’ KONSEPTİNİN KENTE UYARLANMASI VE HASTANE İLE OKUL BAHÇELERİNDEN CADDELERE KADAR TÜM BÖLGELERİN AĞAÇLANDIRILMASI İÇİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’YLE ORTAK ÇALIŞMALAR YAPMAYA HAZIR OLDUKLARINI SÖYLEDİ.

-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ İSE BAKAN EROĞLU’NU BÜYÜKŞEHİR’DE AĞIRLAMAKTAN BÜYÜK MEMNUNİYET DUYDUKLARINI İFADE ETTİ.

-BAKAN EROĞLU’NUN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’LA BİRLİKTE İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE, DEVLETİN ÇEŞİTLİ KADEMELERİNDE VE SON OLARAK UZUN YILLAR ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI’NDA ENGİN TECRÜBELERİNİN BULUNDUĞUNU KAYDEDEN BAŞKAN AKTAŞ, “SAYIN BAKANIMIZ GÖREV ALDIĞI SÜREÇLER BOYUNCA HARİKA İŞLERE İMZA ATTILAR. ÜLKEMİZİN YÜZ AKI OLDULAR. İNŞALLAH BİZ DE BAŞTA ULUDAĞ OLMAK ÜZERE DİĞER KONULARDA SAYIN BAKANIMIZIN TECRÜBESİNDEN VE DESTEĞİNDEN FAYDALANACAĞIZ. BUNUN İÇİR SABIRSIZLANIYORUZ” DEDİ.

BURSA - Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr. Veysel Eroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a ‘Hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu. Başkan Aktaş’ı ‘Büyük düşünen, çalışkan ve sonuç odaklı’ bir başkan olarak nitelendiren Bakan Eroğlu, yeni dönemde birlikte yapacakları projelerle Bursa ve Uludağ’ın marka değerini daha üst seviyelere çıkaracaklarını söyledi. Uludağ’ın sadece Bursa’nın değil Türkiye’nin, hatta dünyanın bir değeri olduğunu vurgulayan Bakan Eroğlu, “15 Aralık’ta Uludağ ile ilgili bir zirve düzenleyeceğiz ve burada projelerimizi açıklayacağız. Uludağ için büyük düşünüyoruz. Bursa için Büyükşehir Belediyemizle birlikte 2. ve 3. Uludağ projelerimiz var” dedi.

Büyükşehir Belediyesi başkanlık makamında gerçekleşen görüşmeye İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, AK Parti Bursa milletvekilleri Bennur Karaburun ve Emine Yavuz Gözgeç de katıldı.  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ziyaretinin başlangıcında üstlendiği zor görev nedeniyle Başkan Aktaş’ı tebrik etti. Başkan Aktaş’ı İnegöl’den tanıdığını ve kendisiyle sıkı temaslarının bulunduğunu kaydeden Bakan Eroğlu, “Büyük düşünen ve çalışkan, hızlı ve pratik işler yapan bir başkan. İnegöl’de çok büyük tesislere mührünü vurdu. Bursa için bir değerdir. Yeni görevinin hayırlı ve uğurlu olmasını gönülden temenni ediyorum” diye konuştu.  

15 Aralık’ta Uludağ zirvesinde yeni projeler açıklanacak

Bakan Eroğlu, ziyaretinde Uludağ konusunda açıklamalarda bulundu. Uludağ’ın sadece Bursa’nın değil Türkiye’nin, hatta dünyanın bir değeri olduğunu kaydeden Bakan Eroğlu, “Bursa’yı seviyoruz. Sevmenin de ötesinde Bursa ile bir gönül bağımız var. Bunun için hem Bursa hem de Uludağ için büyük düşünüyoruz. 15 Aralık’ta Uludağ’da bölgenin geleceğiyle alakalı Büyükşehir ve bakanlık bürokratlarının tam kadro katılacağı bir zirvemiz var. Bu zirvede Uludağ ile ilgili projelerimizi açıklayacağız. Bölgedeki işletme sahiplerinin görüşlerini alacağız. Uludağ için büyük düşünüyoruz. Hatta Büyükşehir’le birlikte 2., 3. Uludağ projelerimiz var. Her zaman şunu söyledim: Uludağ Bursa’nın, Bursalılarındır. Biz Uludağ’ın hizmetkarıyız. Büyükşehir planlasın, birlikte yapalım” şeklinde konuştu.

Yeniden Yeşil Bursa

Bakan Eroğlu, konuşmasında Bursa’nın yeşillendirilmesi konusuna da değindi. Dünyada ‘Yeşil şehir’ trendinin başladığını ve Bursa’da bu alt yapının tümüyle var olduğunu belirten Bakan Eroğlu, kentte hastane ve okul bahçelerinden cadde refüjlerine kadar müsait her yeri ağaçlandırmaya, bu konuda Bursa’ya sıfır maliyetle fidan temin etmeye hazır olduklarını açıkladı. Bakan Eroğlu, “‘Yeşil Şehir’ konsepti Bursa’ya yakışır. Başkan Aktaş, istediği kadar fidan istesin hemen temin edelim. Bursa’yı yeşillendirmek için seferberlik başlatalım. Bütün hastane ve okul bahçeleri için, yol kenarları için istediğiniz kadar fidan bizden. Her türlü fidan ücretsiz. Ne kadar isterseniz. Her yeri ağaçlandıralım” ifadelerini kullandı.

“İşbirliği içinde çalışacağız”

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise Bakan Eroğlu’nu Büyükşehir’de ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. Bakan Eroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’la birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde, devletin çeşitli kademelerinde ve son olarak uzun yıllar Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nda engin tecrübelerinin bulunduğunu kaydeden Başkan Aktaş, “Sayın bakanımız görev aldığı süreçler boyunca harika işlere imza attılar. Ülkemizin yüz akı oldular. Heyecanlı ve mutluyuz. Tecrübeli ve değerli bakanımızı Bursa’da ağırlıyoruz. Derdimizi ve heyecanımızı bakanımızla paylaşacağız. Milletvekillerimiz, ilçe belediyelerimiz ve teşkilatımızla sorumluluğumuzu yerine getirip, Bursa ve Uludağ’ın sorunlarını minimize etmenin peşine düşeceğiz. İnşallah başta Uludağ olmak üzere diğer konularda sayın bakanımızın tecrübesinden ve desteğinden faydalanarak harika işlere imza atacağız. Yapılmış olanlar, yapılması gerekenler ve gecikenler var. Bunlar en kısa zamanda düzene girecek” açıklamasında bulundu.  Başkan Aktaş, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kendisini ilk tebrik eden kabine üyesinin Bakan Eroğlu olduğunu hatırlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ziyaretin anısına Bakan Eroğlu’na Esma-ül Hüsna’nın yanı sıra tarihi İznik çinisinden yapılmış ‘yaşam ağacı’nı simgeleyen tablo hediye etti. Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan da, Bakan Eroğlu’na Suuçtu Şelalesi’nin tablosunu verdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 26.11.2017 | Okunma sayısı:3464

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu