Haberler

ULU ÖNDER TÖRENLERLE ANILDI

Font Boyutu

 10 KASIM 2010

BASIN BÜLTENİ

ULU ÖNDER TÖRENLERLE ANILDI
- ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, ÖLÜMÜNÜN 72. YILDÖNÜMÜNDE TÖRENLERLE ANILDI.

BURSA – Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 72. yıldönümünde törenlerle anıldı.

Heykel’deki Atatürk Anıtı´na çelenk konulmasıyla başlayan törenlere, Bursa Valisi Şahabettin Harput, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Jandarma Bölge Komutanvekili Jandarma Albay Ali İnlek ve Cumhuriyet Başsavcısı Sait Gürlek ile adli, idari, kamu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Saat 09.05´te, sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunan vatandaşlar, daha sonra Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı’nı hep bir ağızdan okudu.
Atatürk’ü anma törenleri, Tayyare Kültür Merkezi´nde düzenlenen programla devam etti. Vali Harput ve Başkan Altepe, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hazırladığı ve kentteki ilköğretim okullarından öğretmen ve öğrencilerin eserlerinin bulunduğu ‘Atatürk ve 10 Kasım’ adlı resim sergisini gezdi.
Tayyare Kültür Merkezi büyük salondaki törenlere de öğrenciler ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenlere Zeki Müren Anadolu Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencilerinin müzik dinletisi ve Nilüfer Ali Karasu Lisesi öğrencilerinin şiir ve tiyatral gösterisi damgasını vurdu.
İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, törende yaptığı konuşmada, Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, ölümünün 72. yıldönümünde minnetle anıldığını söyledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 10.11.2010 | Okunma sayısı:5933

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu