Haberler

Ulaşımda Cumhuriyet nostaljisi

Font Boyutu

 31 EKİM 2017

BASIN BÜLTENİ

ULAŞIMDA CUMHURİYET NOSTALJİSİ
- BURULAŞ CUMHURİYET BAYRAMI’NDA 1970’LERİN SONUNA KADAR KULLANILAN OTOBÜSLE BURSALILARA ULAŞIM NOSTALJİSİ YAŞATTI.

BURSA -Burulaş Cumhuriyet Bayramı’nda 1970’lerin sonuna kadar kullanılan otobüsle Bursalılara  ulaşım nostaljisi yaşattı.

1956 ve 1959 yıllarında ithal edilerek 1970’lerin sonuna kadar hizmette kalan Mercedes 0321H otobüslerden biri orijinal haline sadık kalınarak yeniden imal edildi. Cumhuriyet’in 94. yılı nedeniyle gerçekleştirilen törenlerde Burulaş personeli bu nostaljik otobüsle, Cumhuriyet Meydanı-Çekirge arasında yaptıkları sürüşle, bayram coşkusunu yaşadılar. Burulaş tarafından yapılan çalışma ile klasikler arasına giren Mercedes O 321H, törene katılan Bursalıların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Araç içinde ve dışında fotoğraf çeken Bursalılardan övgü alan Burulaş yetkilileri, vatandaşları araca davet ederek, nostalji keyfine ortak etti.

Cumhuriyet yürüyüşünün ardından trafiğin açılmasıyla birlikte, Zafer Plaza önünden hareket eden araç, İnönü Caddesi, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı, Altıparmak ve Çekirge güzergahından Çekirge Meydanı’na ulaştı. Yol boyunca vatandaşlardan büyük ilgi gören nostaljik otobüs, belli bir yaşın üstündeki Bursalıların geçmişi yad etmesine, hüznü ve coşkuyu bir arada yaşamasına sebep oldu. Kısa bir süre sonra otobüsün Cumhuriyet alanı-Çekirge arasında hafta sonları seferler yapması planlanıyor.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 31.10.2017 | Okunma sayısı:1940

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir