Haberler

ULAŞIM MASTER PLANI İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Font Boyutu

Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın ve yakın çevresinin ulaşım problemlerinin çözümünde önemli bir adım olan “Ulaşım Ana Planı”nın hazırlıkları için kolları sıvadı.

Büyükşehir Belediyesi adına Başkan Danışmanı Mehmet Semih Pala ile Ulaşım Daire Başkanı Tacettin Kınay, kent içi ve yakın çevresi için hazırlanacak Bursa Ulaşım Master Planı’nın teknik şartname taslağı ile ilgili İTÜ Ulaşım Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Gerçek’le bir araya geldi.

 

“Bursa’nın ulaşımı için uzmanlarla çalışılacak”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ulaşım Ana Planı’nın, kent içi ve yakın çevresinin ulaşım politikalarındaki en öncelikli nokta olduğunu vurguladı. Bu çerçevede Büyükşehir Belediyesi temsilcilerinin hazırlanan taslak şartname hakkında İTÜ’deki uzmanlarla bir araya geldiğini anlatan Başkan Altepe, Bursa’nın ulaşımının düzenlenmesinde İTÜ uzmanlarında oluşacak bir heyetle çalışılmasıyla ilgili protokolün de ön görüşmesinin yapıldığını kaydetti.

 

“Master Plan, Bursa ulaşımının Anayasası olacak”

İTÜ Ulaşım Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Gerçek ile yapılan görüşmede, Ulaşım Master Planı’nın teknik şartnamesinin taslağının sunulduğunu hatırlatan Başkan Altepe, “Şartname taslağı Prof. Dr. Gerçek’in başkanlığında oluşturulacak bir heyet tarafından incelenecek. Ardından yapılacak düzenlemeler ile ihaleye çıkılacak ve Bursa’nın Ulaşım Ana Planı’nın oluşturulması için start verilecek. Bu plan Bursa ulaşımının Anayasası olacak” dedi.

 

“Kentin geleceği planlanacak”

Ulaşım Ana Planı’nın mevcut problemlerin yanı sıra gelecekte yaşanabilecek sıkıntıların da önüne geçecek bir hazırlık olduğunu vurgulayan Başkan Altepe, “Ulaşım Master Planı ile yalnızca günlük sorunları değil Bursa ulaşımının geleceğini de planlamış olacağız. Tıkanan noktalara acil eylem projeleri hazırlanırken, raylı sistemden diğer toplu taşıma araçlarına, kent içi ve yakın çevre yollarına kadar ulaşımın her noktasında gerekli müdahaleler yapılacak. Bursa yeni bir ulaşım modeline kavuşacak. Kentimiz ulaştıran ulaşıma kavuşacak” diye konuştu.

 

Tarih: 06.12.2009 | Okunma sayısı:9772

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir