Haberler

ULAŞIM ANAYASASI İÇİN ANKET ÇALIŞMASI BAŞLADI

Font Boyutu

22 EKİM 2010

BASIN BÜLTENİ

ULAŞIM ANAYASASI İÇİN ANKET ÇALIŞMASI BAŞLADI
- BURSA’YI GELECEĞE TAŞIYACAK ULAŞIM PLANLAMASI YAPILIRKEN ANKET YOLUYLA GÖRÜŞLERİNE BAŞVURULAN VATANDAŞLAR, BU SAYEDE PLANLAMADA SÖZ SAHİBİ OLACAK.

BURSA - Bursa’da yıllardır konuşulan ancak gerçekleştirilemeyen ‘Ulaşım Ana Planı’nı hayata geçirmek için konunun uzmanı Alman Dr. Brenner firması ile çalışmalara başlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların görüş ve önerilerini almak için anket çalışmasını başlattı. Anket yoluyla görüşlerine başvurulan Bursalılar, kenti geleceğe taşıyacak Ulaşım Ana Planı’nda söz sahibi olacak.

55 bin kişi ile görüşülecek
Bursa’ya kazandırılacak önemli hizmetlerin tamamında konunun uzmanı firmalarla çalışan Büyükşehir Belediyesi, Alman Dr. Brenner firmasıyla birlikte hazırlanan Ulaşım Master Planı, kapsamında vatandaşların beklentilerini belirlemek amacıyla anket çalışmasını başlattı. Büyükşehir Belediyesi adına sokaklara düşen anketörler, 55 bin kişi, 14 bin hane ve 20 bin araç sürücüsüyle görüşerek, ulaşımda yaşanan sorunlar ve beklentileri belirleyecek. Ulaşımda 2030 yılını hedef alan planlamada öncelikle mevcut durumun ortaya konması için 70 kavşak ve 66 ana caddede kameralarla araç sayımı da yapılacak.

Anketörlere kimlik kartı sorun
Bursa’da yaşayan herkesi yakından ilgilendiren ulaşım planlamasında vatandaşların görüş ve önerileri de büyük önem taşıyor. Üzerlerinde Büyükşehir Belediyesi tanıtım kartı bulunan anketörler vatandaşlara, araç sahibi olup olmadıkları, evde oturan kişi sayısı, gün içinde kaç kez seyahat ettikleri, seyahatlerine hangi araçlarla çıktıkları ve bir noktadan diğer noktaya kaç dakikada gittikleri gibi sorular yöneltiyor. Anket görevlilerine yardımcı olmaları beklenen vatandaşların aynı zamanda herhangi bir yanlış anlaşılmaya meydan verilmemesi için görevlilerin yaka kartlarını mutlaka kontrol etmeleri istendi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 22.10.2010 | Okunma sayısı:8486

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu