Haberler

ULAŞIM ANAYASASI BURSALILARLA BİRLİKTE HAZIRLANIYOR

Font Boyutu

16 EKİM 2010

BASIN BÜLTENİ

ULAŞIM ANAYASASI BURSALILARLA BİRLİKTE HAZIRLANIYOR
- ULAŞIM MASTER PLANI HAZIRLIKLARINI SÜRDÜREN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ANKET ÇALIŞMASIYLA BURSALILARIN GÖRÜŞLERİNE DE BAŞVURACAK.
- BAŞKAN ALTEPE, 70 KAVŞAK VE 66 ANA CADDEDE KAMERALARLA ARAÇ SAYIMI YAPILACAĞINI BELİRTEREK, ANKET ÇALIŞMASIYLA VATANDAŞLARIN GÖRÜŞLERİNİN DE ALINACAĞINI SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa’da yıllardır konuşulan ancak gerçekleştirilemeyen ‘Ulaşım Ana Planı’nı hayata geçirmek için konunun uzmanı Alman Dr. Brenner firması ile çalışmalara başlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi, bir taraftan yapılacak anketlerle vatandaşların da görüşlerine başvuracak. Anketle 55 bin kişiye ulaşmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, çalışmalar kapsamında 70 kavşak ve 66 ana caddede kameralarla araç sayımı yapacak.

Halkın görüşleri alınacak
Bursa’ya kazandırılacak önemli hizmetlerin tamamında konunun uzmanı firmalarla çalışan Büyükşehir Belediyesi, Alman Dr. Brenner firmasıyla birlikte hazırlanan Ulaşım Master Planı’na vatandaşları da dahil ediyor. Bursa’nın sorunlarını en iyi bu kentte yaşayan insanların bileceğini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kent merkezi nüfusu 2 milyonu aşan Bursa’da ulaşıma köklü bir çözüm getirmeyi hedeflediklerini kaydetti. Dr. Brenner Firması, İTÜ ve Büyükşehir Belediyesi uzmanlarının konu üzerinde titizlikle çalıştığını hatırlatan Başkan Altepe, “Yapacağımız anketle vatandaşların kapılarını tek tek çalıp, günlük hayatta trafikte yaşadıkları sorunları belirleyeceğiz. Onların kent içi ulaşımla ilgili taleplerini alacağız. Anket çalışmasıyla 55 bin kişi, 14 bin hane ve 20 bin araç sürücüsüne ulaşmayı planlıyoruz” dedi.

Araçlar tek tek sayılacak
Ulaşımda 2030 yılını hedef alan planlamada öncelikle mevcut durumu ortaya koyacaklarını dile getiren Başkan Altepe, bu çalışmalar kapsamında 70 kavşak ve 66 ana caddede kameralarla araç sayımı yapılacağını vurguladı. Buna göre kavşak ve caddelerde araç yoğunluğunun tespit edileceğini ifade eden Başkan Altepe, bu çalışmaların Ulaşım Master Planı’nda sağlıklı adımlar atılması için önemli bir altyapı oluşturacağını da sözlerine ekledi. Başkan Altepe, anket için kapıları çalınan vatandaşlardan da konunun hassasiyetini bilerek, cevapları büyük bir dikkat ve özenle vermelerini istedi.
Öte yandan geçtiğimiz aylarda Büyükşehir Belediyesi ile sözleşme imzalayan Alman Dr.Brenner firmasının yetkilileri de Bursa’daki çalışmalarına hız verdi. Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Mehmet Semih Pala, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ve Ulaşım Daire Başkanlığı bürokratlarının katıldığı toplantıda firma yetkilileri yapılacak çalışmaları masaya yatırdı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 16.10.2010 | Okunma sayısı:5308

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir