Haberler

Türkülerini öğretmenler için söylediler

Font Boyutu

25 KASIM 2013

BASIN BÜLTENİ

Türkülerini öğretmenler için söylediler
- Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür Şube Müdürlüğü koordinatörlüğünde düzenlenen ‘Başöğretmen Atatürk Gençleşen Türküler Konseri’, sanatseverlere keyifli bir akşam yaşattı.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür Şube Müdürlüğü’nün ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ kutlamaları kapsamında organize edilen ‘Başöğretmen Atatürk Gençleşen Türküler Konseri’, sanatseverlere Tayyare Kültür Merkezi’nde keyifli bir akşam yaşattı.

Gençleşen Türküler ve Şarkılar Gençlik Koroları ve Kayı Boyu Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen program renkli görüntülere sahne oldu. Müzik ve Halkbilimi Proje Koordinatörü Erdinç Ertüzün’ün şefliğini üstlendiği konserde, Gençleşen Türküler ve Şarkılar Gençlik koroları, ‘Ey Güzel Kırım’, ‘Telli Turnam Selam Götür’ ve ‘Mektebin Bacaları’ gibi sevilen türküleriyle sanatseverlere müzik ziyafeti çekti. Gecede, Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Yadigar Ünver’in kendisine ait ‘Ben Öğretmenim’ adlı şiiri de coşkuyla alkışlandı. Kayı Boyu Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği dansçıları ise Bursa, Zeybek, Kırım, Azeri, Karadeniz ve Urfa danslarıyla programa renk kattı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 25.11.2013 | Okunma sayısı:4020

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir