Haberler

Türkü sevdalısı öğrencilerden muhteşem konser

Font Boyutu

19 NİSAN 2016

BASIN BÜLTENİ

Türkü sevdalısı öğrencilerden muhteşem konser
- Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Halk Müziği Bölümü öğrencileri, muhteşem bir konserle izleyenlere eşsiz bir müzik ziyafeti sundu.

BURSA –Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Halk Müziği Bölümü öğrencileri Setbaşı Kütüphanesi Üftade Gösteri ve Konser Salonu’nda verdikleri muhteşem konserle izleyenleri büyüledi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen konsere ilgi çok yoğundu. Orkestra Şube Müdürlüğü ses sanatçısı ve koro şefi Nilüfer Göl’ün çalıştırdığı 50 çocuktan oluşan koro, ‘Deniz Üstü Köpürür’, ‘Mor Koyun’, ‘Ağasar Dereleri’, ‘Ben Yemenimi’, ‘Benim Annem’, ‘Oy Miralay’, ‘Bir Dünya Bırakın Biz Çocuklara’ gibi sevilen türküleri seslendirdi. Genç sanatçılar, sololarda da sergiledikleri performanslarla büyük beğeni topladılar.
Büyükşehir Belediye Orkestra Şube Müdürlüğü saz sanatçılarından Selçuk Oruç, Veli Kenan Şimşek, Alim Hüseyinoğlu, Kemal Beygirci, Türk Halk Müziği Bölümü öğrencileri Doğukan Yalçın, Remzi Nacarkahya ile Çocuk Korosu Yardımcı Öğrenci Uğurhan Haşhaş da enstrümanlarıyla konsere renk kattı. Sunumunu ses sanatçısı Aylin Bozkurt’un yaptığı konserin sonunda Türk Halk Müziği Bölüm Başkanı Züleyha Savaş, koro şefi Nilüfer Göl’e çiçek verdi. Keyifli konseri, öğrencilerin aileleri ve yakınları da ilgiyle izledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 19.04.2016 | Okunma sayısı:1256

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir