Haberler

TÜRKSEVER’E ‘EN İYİ KADIN KOMEDİ OYUNCUSU’ ÖDÜLÜ

Font Boyutu

24 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

TÜRKSEVER’E ‘EN İYİ KADIN KOMEDİ OYUNCUSU’ ÖDÜLÜ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU SANATÇISI NİHAL TÜRKSEVER, ‘KAYNANAM NASIL KUDURDU?’ OYUNUNDAKİ ‘HİZMETÇİ’ ROLÜYLE ‘XI. DİREKLERARASI SEYİRCİLERİ ÖDÜLLERİ’NDE ‘EN İYİ KOMEDİ KADIN OYUNCUSU’ ÖDÜLÜNÜ KAZANDI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçısı Nihal Türksever, ‘Kaynanam Nasıl Kudurdu?’ adlı oyundaki muhteşem performansıyla, ‘XI. Direklerarası Seyircileri Ödülleri’ jürisi tarafından ‘En İyi Komedi Kadın Oyuncu’ ödülüne layık görüldü.

Birbirinden güzel oyunlarla Bursalı sanatseverlere tiyatro sanatının en güzel örneklerini sunan Şehir Tiyatrosu, her geçen gün başarılarına yeni başarılar ekliyor. Şehir Tiyatrosu sanatçılarından Nihal Türksever, ‘XI. Direklerarası Seyircileri Ödülleri’nde ‘En İyi Komedi Kadın Oyuncu’ ödülüne layık görüldü. Türksever, Şehir Tiyatrosu’nun bu sezon en beğenilen komedilerinden olan ve Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın kaleme aldığı ‘Kaynanam Nasıl Kudurdu?’ oyunundaki ‘hizmetçi’ rolüyle dikkatleri üzerine çekti. Türksever, ödülünü 7 Haziran Salı günü İstanbul’da Kozyatağı Kültür Merkezi’nde düzenlenecek törende alacak.

Bursa’ya 3 ödül
Direklerarası Seyircileri seçici kurulunun 2010-2011 sanat sezonunda Türkiye’de ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 341 oyunu izleyerek ‘performans’ ve ‘tasarım’ kategorilerinde en başarılı buldukları sanatçıları belirledi.
Şehir Tiyatrosu sanatçısı Nihal Türksever’in yanı sıra Bursa’da ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülü Bursa Devlet Tiyatrosu’nda ‘Bu da Benim Karım’ oyununda rol alan Taner Turan’a; ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülü de Nilüfer Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda ‘Olağan Mucizeler’ oyunuyla beğenilen Begüm Kütük Yaşaroğlu’na verildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 24.05.2011 | Okunma sayısı:6120

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir