Haberler

TÜRKİYE'NİN TARİHİ ZAFERİ

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ‘Dünya Takımlar Satranç Şampiyonası’nın yedinci turunda Türkiye, turnuvanın favorilerinden İsrail’i 2,5-1,5 skorla yenerek önemli bir başarıya imza attı.

Merinos Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen şampiyonanın 7. turunda, Türkiye ile İsrail, Rusya ile Ermenistan, Mısır ile Hindistan, Brezilya ile Azerbaycan ve Yunanistan ile ABD karşılaştı.
Heyecanlı anlara sahne olan mücadelelerde Türk Milli Takımı, İsrail karşısında 2 puan alarak önemli bir başarıya imzasını attı. İsrail’in dünya sıralamasında üçüncü sırada yer aldığı şampiyonada, diğer favoriler Rusya ve Ermenistan, maçta 2-2’lik skorla berabere kaldı. Bu skorlar, Amerika’nın liderliğe yükselmesine neden oldu. Karşılaşmalarda Hindistan, Azerbaycan ve ABD de rakiplerini mağlup etti.

Dünyanın önde gelen satranç ustalarını Bursa’da buluşturan şampiyona, dünyanın dört bir yanından canlı olarak izlenebiliyor. Şampiyona ile ilgili bilgilere, http://wtcc2009.tsf.org.tr/ adresinden ulaşılabilir.


7. tur sonuçları
Türkiye – İsrail 2,5 – 1,5
Rusya – Ermenistan 2 – 2
Mısır – Hindistan 1,5 – 2,5
Brezilya – Azerbaycan 0,5 – 2,5
Yunanistan – ABD 1,5 – 2,5 

Tarih: 12.01.2010 | Okunma sayısı:3862

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir