Haberler

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SKATEPARK’I AÇILIYOR

Font Boyutu

19 Haziran 2010

 

BASIN BÜLTENİ

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SKATEPARK’I AÇILIYOR

-         BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILAN VE 2 BİN METREKARELİK ALANLA TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ OLAN SKATEPARK SALI GÜNÜ SPORCULARIN HİZMETİNE AÇILIYOR.

-         BAŞKAN ALTEPE, TÜM SPOR BRANŞLARINA ÖNEM VERDİKLERİNİ BELİRTEREK, PATEN, KAYKAY VE BMX SPORU AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR TESİSİ DAHA BURSA’YA KAZANDIRMANIN MUTLULUĞUNU YAŞADIKLARINI SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, paten, kaykay ve bmx sporlarının yapılabileceği Türkiye’nin en büyük Skatepark’ını Kaplıkaya Cazibe Merkezi’ndeki yaklaşık 2 bin metrekare alan üzerine inşa etti. Hummalı bir çalışmanın ardından kısa sürede tamamlanan tesis Salı günü sporcuların hizmetine açılıyor.

Büyükşehir Belediyesi, gençlerin spora yönlendirilmesi amacıyla tüm spor branşlarına destek verirken, kaykay, paten ve bmx sporunun da geliştirilmesi için Türkiye’nin en büyük Skatepark’ını yaptırdı. Kaplıkaya Cazibe Merkezi’ndeki 2 bin metrekarelik alanda hayata geçirilen projede, sporcuların özel gösterileri yapabilecekleri parkurlar hazırlandı. Kentin farklı noktalarında sağlıksız ve elverişsiz alanlarda paten ve kaykay yapan gençler, artık gönül verdikleri bu sporları tamamen profesyonelce tasarlanan Skatepark’ta rahatlıkla yapabilecek.

“Sporun her dalında Bursa öncü olmalı”

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın sanayi, turizm ve tarih kenti kimliklerinin yanı sıra spor kenti kimliğini de öne çıkarmak için spor yatırımlarına büyük önem verdiklerini söyledi. Bursa’nın sporun her alanında öncü olan bir kent haline gelmesini amaçlarını vurgulayan Başkan Altepe, 2012 Londra Olimpiyatlarında bisikletin yerini kaykay sporunun aldığını hatırlatarak, bu tesislerde de olimpiyatlarda yarışacak sporcuların yetiştirileceğini kaydetti. Yüzme havuzundan futbol sahalarına kadar tüm spor branşlarına yönelik yatırımlarının sürdüğünü ifade eden Başkan Altepe, “Gençlerimiz kaykay ve paten gibi sporları kent merkezinde yaya trafiğinin de yoğun olduğu bölgelerde kısıtlı imkanlarla yapıyorlardı. Gençlerimiz hem kendilerini hem de yayaları tehlikeye sokmadan en güzel gösterilerini özel olarak hazırlanan parkurlarda rahatlıkla yapabilecekler. Burası kaykay, paten ve bmx sporcularının bulaşma noktası olacak” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 19.06.2010 | Okunma sayısı:9543

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir