Haberler

“TÜRKİYE’DE YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR”

Font Boyutu

12 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

“TÜRKİYE’DE YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR”
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, OYUNU 1. MURAT İLKÖĞRETM OKULU’NDA KULLANDI.
- TÜRKİYE’DEKİ İSTİKRARIN DEVAM EDECEĞİNE İNANDIĞINI BELİRTEN BAŞKAN ALTEPE, “BUGÜN TÜRKİYE’DE YENİ BİR DÖNEM BAŞLAMIŞ, YENİ BİR HÜKÜMET KURULMUŞ OLACAK” DEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, genel seçimlerde oyunu Çekirge Mahallesi’ndeki 1. Murat İlköğretim Okulu’nda kullandı.

Başkan Altepe, eşi Hüsniye Altepe ve çocuklarıyla birlikte geldiği 1. Murat İlköğretim Okulu’nun 155 numaralı kapısındaki 1058 numaralı sandıkta 46 sıra numarasıyla desteklediği partiye oyunu verdi. Oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına açıklama yapan Başkan Altepe, “12 Haziran Türkiye için önemli, tarihi bir gün. Bursa tarihi bir gün yaşıyor. Bizler de vatandaşlık görevimizi yaptık. Tarihi bir eşiği daha aşmış oluyoruz. İnşallah bugün kullanılacak oylarla birlikte Türkiye’de yeni bir dönem başlamış, yeni bir hükümet kurulmuş olacak” dedi.

“Türkiye güzel bir süreç yaşıyor”
Türkiye’deki istikrarın devam etmesini temenni eden Başkan Altepe, “Bizim de amacımız, Türkiye’nin hızlı kalkınmasının, gelişmesinin, istikrarın devam etmesidir. Türkiye’de sivilleşme ve demokratikleşme, Avrupa Birliği (AB) yolundaki, gelişmiş ülkelerin seviyesine çıkma yolundaki adımların hızlı şekilde atılmaya devam etmesini istiyoruz. Türkiye güzel bir süreç yaşıyor ve özellikle son 10 yılda oldukça iyi bir çizgi sürdürüyor. İnşallah bu seçimler de bu duruma artarak güzel bir katkı koyar. Seçimin sonucunda Türkiye güçlü bir hükümetle buluşur ve etkin icraatleriyle birlikte dünyanın en etkin ülkelerinden biri olur” diye konuştu.
12 Haziran’da Bursa’da sıkıntı yaşanmaması için Büyükşehir Belediyesi’nin her türlü önlemi aldığını belirten Başkan Altepe, “Seçim sonuçlarının iyi bir şekilde çıkmasının ve Türkiye’nin güçlü bir hükümetle yönetilmesinin Bursa’ya da faydası olacak. İyi ve güçlü hükümetler, şehirler ve belediyelerde de güçlü adımlar atılmasına büyük imkan sağlamış oluyor” şeklinde konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 12.06.2011 | Okunma sayısı:3677

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu