Haberler

TÜRKİYE OLİMPİZM İÇİN KOŞUYOR

Font Boyutu

7 Haziran 2010

BASIN BÜLTENİ

TÜRKİYE OLİMPİZM İÇİN KOŞUYOR

- TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ TARAFINDAN 9 FARKLI ŞEHRİNDE DÜZENLENECEK ‘OLİMPİZM GÜN KOŞUSU’ BURSA AYAĞI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR İŞBİRLİĞİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLECEK.
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ VE OLİMPİYAT KOMİSTESİ TARAFINDAN ORTAKLAŞA DÜZENLENEN OLİMPİZM GÜN KOŞUSU İLE EVRENSEL HAREKETİN BİR PARÇASI OLMAK HEDEFLENİYOR.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi işbirliği ile Bursa’da düzenlenecek olan ‘Olimpizm Gün Koşusu’ 13 Haziran’da Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda yapılacak. Olimpik ruhu yaşatmak amacıyla düzenlenen program, katılımcılara olimpiyat oyunlarına katılmadan da o coşkuyu yaşama fırsatı vermeyi hedefliyor.

“Hedefimiz olimpiyat ruhunu aşılamak”
Büyükşehir Belediyespor ve Milli Olimpiyat Komitesi tarafından 13 Haziran’da Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda yapılacak olan ‘Olimpizm Gün Koşusu’nun tanıtımı nedeniyle Tenis Kafe’de basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediyespor Asbaşkanı İlhan Satık, katılımın yoğun olacağına inandığını ifade ederek en az 16 bin kişinin katılacağı bir organizasyon gerçekleştirmek istediklerini söyledi. Satık düzenlenecek organizasyon ile olimpik hareketin doğum gününü kutlayacaklarını belirterek, “Bu organizasyon hem kentimiz hem de ülkemiz adına büyük önem arz ediyor. Olimpik ruhu yaşatmak adına ülkemizde 9 farklı kentte düzenlenecek olan bu koşu ile vatandaşlarımız olimpiyatlara katılmadan da o coşkuyu yaşayacaklar” dedi.
Düzenlenen basın toplantısına Büyükşehir Belediyespor Kulübü Asbaşkanı İlhan Satık’ın yanı sıra Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Gümüş, Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Kıran ve Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cemal Vardar da katıldı.
Organizasyona katılmak isteyen vatandaşların, Zafer Plaza, Korupark, Carrefour ve Tayyare Kültür Merkezi’nde yer alan kayıt masalarına başvurmaları gerekiyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 07.06.2010 | Okunma sayısı:6108

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu