Haberler

Türkiye ile Portekiz arasındaki ilişkiler gelişiyor

Font Boyutu

 
14 MART 2014

BASIN BÜLTENİ

Türkiye ile Portekiz arasındaki ilişkiler gelişiyor
- Portekiz Büyükelçisi Jorge Cabral, Bursa ziyaretinde Büyükşehir Belediyesi’ni, ziyaret etti.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ ile bir araya gelen Portekiz Büyükelçisi Jorge Cabral, Türkiye ile Portekiz arasındaki ilişkilerin bugünkü durumundan memnun olduğunu ve ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

Portekiz Büyükelçisi Jorge Cabral, Portekiz Ticaret Müsteşarı Celeste Mota ile birlikte geldiği Bursa’da Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi Tarihi Belediye Binası’nda gerçekleştirilen ziyarette, Büyükelçi Cabral ile Müsteşar Mota’yı, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ kabul etti. Portekiz Büyükelçisi Jorge Cabral, Bursa’ya ilk kez ziyaret gerçekleştirdiklerini belirterek, Türkiye ile Portekiz arasındaki ilişkilerden memnun olduklarını söyledi. Bursa hakkında detaylı bilgiler alan Büyükelçi Cabral, “Bursa’nın ekonomik yapısıyla ilgili bilgimiz var, Bursa’yı yakından takip ediyoruz. Portekizli iş adamları için Bursa uygun bir şehir. Türkiye ile Portekiz arasındaki ilişkilerimiz şu an güzel, istenilen düzeyde” dedi. Cabral, Türkiye’nin AB’ye girmesini de desteklediklerini sözlerine ekledi.
Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ, konuklarına Bursa ile ilgili bilgiler vererek, “Bursa, yurtdışı ortaklıkları yoğun olan bir şehir. Otomotiv, tekstil ve yan sanayi çok önemli. Son 10 yılda da Bursa ile dünya ülkeleri arasında önemli adımlar atıldı, kardeşlik diyalogları geliştirildi. Türkiye ile Portekiz arasındaki bu dostluk ziyaretlerinin ticari ziyaret ve ortaklıklarla da devam etmesini diliyoruz” diye konuştu. Başkanvekili Karadağ, konuklarına çini plaket hediye etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 14.03.2014 | Okunma sayısı:1952

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu