Haberler

TÜRKİYE GENÇLİK KOMİTESİ’NDEN BURSA’YA ZİYARET

Font Boyutu

13 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

TÜRKİYE GENÇLİK KOMİTESİ’NDEN BURSA’YA ZİYARET
- TÜRKİYE GENÇLİK KOMİTESİ ÜYELERİ, BURSA KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİNİ ZİYARET EDEREK ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİ ALDI.

BURSA – Türkiye çapında gençlik politikaları üretmek amacıyla kurulan Türkiye Gençlik Komitesi, Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi’ni ziyaret etti.

Bursa Kent Konseyi ofislerinde gerçekleşen ziyarette, Türkiye Gençlik Komitesi Başkan Yardımcıları Oğuzhan Güven ve Halit Giray Ülker, Ankara Gençlik Komitesi Başkan Yardımcıları Osman Vıcıl ve Merve Karabacak, Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkan Yardımcısı Furkan Öksüz ile çok sayıda gençlik meclisi üyesi hazır bulundu.

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkan Yardımcısı Furkan Öksüz, Türkiye’de gençlik alanında çalışan kurumların yerelde ve ulusalda güç birliği oluşturmasının önemli olduğunu söyledi. Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin çatı kuruluşu vazifesi gördüğünü söyleyen Öksüz, Bursa’da yaşayan gençlerin karar alma mekanizmalarına katılımı sürecinde aktif rol oynadıklarını belirtti. ‘Türkiye Gençlik Ajansı Yasa Tasarısı Gündemli Genel Kurulu’ ile ‘Bursa Lise Temsilcileri Buluşması’nın karar alma mekanizmalarına katılım süreci ile ilgili örnek çalışmalardan bazıları olduğunu söyleyen Öksüz, “Ayrıca kent gündemini yakından ilgilendiren konular karşısında bizler de görüşlerimizi belirtiyoruz. En yakın örneği ise Bursa Teknik Üniversitesi ile ilgili gençlerin öneri ve görüşlerini içeren bir rapor hazırlamamız, daha sonra bu raporu Rektör Ali Sürmen’i ziyaret ederek sunmamızdır. Türkiye Gençlik Komitesi üyelerine ziyaretleri için teşekkür ediyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde güçlü çalışmalar gerçekleştireceğiz” dedi.

Türkiye Gençlik Komitesi Başkan Yardımcısı Halit Giray Ülker ise, Türkiye çapında gençlik politikaları üretmek, gençlerin sesini daha fazla duyurabilmek amacıyla Türkiye Gençlik Komitesini kurduklarını söyledi. Ülker, “Çözüm odaklı vizyonumuz ışığında il il, ilçe ilçe gençleri ziyaret ederek, onlarla istişarelerde bulunuyoruz. Bugün yerelinde çok güçlü olan ve Türkiye’ye örnek teşkil eden Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi ile bir araya geldik. Gerçekleştirdiğimiz buluşma Bursa’da yaşayan gençlere yönelik sorunların ve çözümlerin belirlenmesinde yararlı olmuştur. Gençlik Meclisi üyelerine ilgilerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Ziyaretin ardından gençler Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ni (Merinos AKKM) gezdi. Yetkililerin eşliğinde Osmangazi, Orhangazi, Hüdavendigar ve Yıldırım Beyazid salonlarını gezen gençler, Merinos AKKM’nin işletim sistemiyle ilgili bilgiler aldı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 13.06.2011 | Okunma sayısı:3690

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir