Haberler

'TÜRKİYE BURSA'YI KONUŞMALI'

Font Boyutu

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kent dinamikleriyle yapılacak ortak çalışmalarla Bursa’yı Türkiye’nin konuşacağı bir kent haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar’la birlikte Makine Mühendisleri Odası Bursa Şubesi’nin Akademik Odalar yerleşkesindeki yeni yerinin açılışını gerçekleştirdi.
Kendisinin de Makine Mühendisi olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, “Makine mühendisleri çok önemli çalışmalara imza atıyorlar. Bu meslek grubunun çalışmaları Bursa için de çok önemli. Bursa, sanayi ve üretim şehridir. Kentin her geçen gün daha ileriye gitmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.
Öte yandan kentteki akademik odaları tek çatı altında toplayacak olan Akademik Odalar Yerleşkesi’nin çok güzel yapılandırıldığını belirten Başkan Altepe, kent adına yıllardır özlemi çekilen bir hizmetin hayata geçirilmesinin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

“Bu ülke için seferber olmalıyız”
Makine Mühendisleri Odası Başkanı Emin Koramaz da makine mühendislerinin ülke halkına nezih bir merkezde hizmet edecek olmasının sevincini yaşadığını belirterek, “Makine mühendisleri, yaygın örgütlenme ağı ve kurumsal altyapısıyla gelişiyor. Daha iyi bir yaşam ve bu ülke halkı için seferber olmalıyız” dedi.
Makine mühendislerinin 18 şubede 108 ilçede hizmet verdiğini belirten Koramaz, Ocak ayı sonunda, odanın gelen kurulunun yapılacağını hatırlatarak, 2 yıllık çalışma döneminin değerlendirileceği ve gelecek çalışmaların planlanacağı toplantıların yanı sıra oda başkanlıkları için de seçim yapılacağını anlattı.
Konuşmaların ardından Makine Mühendisleri Odası Bursa Şubesi’nin eski başkanlarına plaket takdim edildi. Başkan Altepe, Ömer Atalay’a; Genel Sekreter Seyfettin Avşar da İsmail Hakkı Kavurmacı’ya plaketini verirken, başarılı çalışmalarının devamını diledi.

Tarih: 21.01.2010 | Okunma sayısı:5806

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir