Haberler

Turizme değer katacak bir tesis de Oylat’a

Font Boyutu

07 MAYIS 2016

BASIN BÜLTENİ

TURİZME DEĞER KATACAK BİR TESİS DE OYLAT’A
- NARLI’DAKİ KONAKLAMA TESİSLERİ İLE BÖLGE TURİZMİNE DEĞER KATAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BİR KONAKLAMA TESİSİ DE İNEGÖL OYLAT’A KAZANDIRIYOR.
- OYLAT’TA ORMAN BAKANLIĞI’NA AİT ATIL DURUMDAKİ 2 AYRI BİNADAN OLUŞAN OTELİN TAHSİSİNİ ALAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, TESİSLERİ YENİDEN KULLANIMA AÇMAK İÇİN ÇALIŞMALARIN STARTINI VERİYOR.
- BURSA’NIN TURİZMDEN ALDIĞI PAYI DAHA DA YUKARILARA ÇEKMEK İÇİN KENTİN TÜM DEĞERLERİNİ EN İYİ ŞEKİLDE KULLANMAYI AMAÇLADIKLARINI BELİRTEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, OYLAT’TA TEPEDEN TIRNAĞA YENİLECEK OLAN TESİSLERİN BURFAŞ KALİTESİYLE İŞLETİLECEĞİNİ SÖYLEDİ.

BURSA - Narlı’daki konaklama tesisleri ile bölge turizmine değer katan Büyükşehir Belediyesi, bir konaklama tesisi de İnegöl Oylat’a kazandırıyor. Oylat’ta Orman Bakanlığı’na ait atıl durumdaki 2 ayrı binadan oluşan otelin tahsisini alan Büyükşehir Belediyesi, tesisleri yeniden kullanıma açmak için çalışmaların startını veriyor. Bursa’nın turizmden aldığı payı daha da yukarılara çekmek için kentin tüm değerlerini en iyi şekilde kullanmayı amaçladıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Oylat’ta tepeden tırnağa yenilecek olan tesislerin BURFAŞ kalitesiyle işletileceğini söyledi.

Ulaşımdan kırsal kalkınmaya, teknolojiye dayalı üretimin gelişmesinden tarihi ve kültürel mirasa kadar Bursa’nın her alanda gelişmesine yönelik projeleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, turizme değer katacak bir tesisi daha kente kazandırıyor. Bursa’nın deniz turizminden hak ettiği payı alması için daha önce Narlı’ya konaklama tesisi kazandıran Büyükşehir Belediyesi şimdi de Bursa’nın termal turizm merkezi konumundaki İnegöl Oylat’a bir tesis kazandırıyor. Oylat’ta Orman Bakanlığı’na ait olan ancak atıl halde duran iki ayrı binadan oluşan tesisin tahsisini alan Büyükşehir Belediyesi, tesisleri modernize ederek yeniden hizmete açmak için çalışmalara başladı.

Oylat’a değer katacak
Oylat’taki tesislerde incelemelerde bulunan Başkan Altepe, otelin konaklama odalarından havuzlarına kadar tüm mekanlarını gezdi. Oylat’ın termal turizm açısından çok önemli bir değer olduğunu ve daha önce de gerek sosyal tesisler gerekse mesire alanlarının düzenlenmesine kadar bu bölgeye çeşitli yatırımlar yaptıklarını hatırlatan Başkan Altepe, modernize edeceklerini konaklama tesisinin Oylat’a önemli bir değer katacağını söyledi. Atıl durumdaki tesislerin Orman Bakanlığı tarafından Büyükşehir’in kullanımına tahsis edildiğini ifade eden Başkan Altepe, “Oylat’ın hemen girişindeki iki bina tamamen elden geçirilecek, bakımları yapılacak. Binalar, otel odaları, kaplıca ve havuzlarıyla özel bir mekan. Kısa sürede pırıl pırıl hale getireceğimiz tesisleri Burfaş işletecek. Kısa zamanda hizmete açmayı hedeflediğimiz tesisler Oylat’a ve Bursa’mıza değer katacak” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 08.05.2016 | Okunma sayısı:5395

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu