Haberler

“Tüm coğrafyalarda Türkiye rüzgarları esecek”

Font Boyutu

 5 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

Başkan Altepe: “Tüm coğrafyalarda Türkiye rüzgarları esecek”
- Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı.
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın son yıllarda yaşadığı gelişimi ve değişimi anlattı.
- Başkan Altepe, “Bursa’nın ve Türkiye’nin gücü arttıkça tüm coğrafyalarda da Türkiye rüzgarları esmeye devam edecek” dedi.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşmada, “Bursa’nın gücü arttıkça tüm coğrafyalarda da Türkiye rüzgarları esmeye devam edecek” dedi.

AK Parti Bursa İl Başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma töreni, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin katılımıyla Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi (Merinos AKKM) büyük terasta yapıldı.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, törende yaptığı konuşmada, tarihi bir gün yaşandığına değinerek, “Bayramlar, kardeşliğin ve dostluğun pekiştiği günlerdir. Bu güzellikleri bizler yaşıyoruz. Şanslıyız ki böyle güzellikleri olan bir dine mensubuz. Kurban Bayramı, Bursa’da ve Türkiye’de en güzel şekilde yaşanıyor. Bizler Bursa olarak bu güzellikleri, 70 – 80 yıldır yaşayamayan Balkanlara ve Kafkaslara da ulaştırmaya gayret ediyoruz” diye konuştu.

“Bursa’ya öncülük yakışıyor”
Bursa’nın son yıllarda yaşadığı gelişimi ve değişimi hatırlatan Başkan Altepe, “Bursa, maneviyatlı bir kent. Bursa’ya öncülük yakışıyor. Bursa’nın ve Türkiye’nin gücü arttıkça tüm coğrafyalarda da Türkiye rüzgarları esmeye devam edecek” dedi.
Türkiye’nin daha da gelişmesi için Bursa’ya önemli bir misyon düştüğünü belirten Başkan Altepe, “Bursa her çalışmasında örnek oluyor. Bugüne kadar ecdada ve kültüre nasıl sahip çıktıysak, bugüne dek 26 dalda nasıl örnek olduysak bundan sonra, Büyükşehir Belediyesi olarak başta sahiller ve kırsal alanlarda yapılan faaliyetler olmak üzere diğer alanlarda da örnek olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Bursa’ya şükran borçluyuz”
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da Türkiye’de yaşanan siyasi gelişim ve değişimi örnekleriyle anlattığı konuşmasında, Bursa’nın önemine dikkati çekti. Türkiye’de 100 belediyeden 60’ının AK Partili başkanlar tarafından yönetildiğini ifade eden Arınç, “Bursa’ya şükran borçluyuz” dedi.
Arınç, 2015 yılında da yapılacak seçimlerde de inancın, birlikteliğin ve sabrın sonuçlarının alınacağını ifade etti.
AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ise Türkiye’nin son 12 yılda siyasi ve ekonomik istikrarı yakaladığını söyledi. Torun, Türkiye’nin ve tüm Müslümanların Kurban Bayramı’nı tebrik ederek, ülkeye barış ve huzur diledi. AK Parti Bursa milletvekilleri ile ilçe belediye başkanları, ilçe temsilcileri ve partililerin yoğun katılım sağladığı törende, konuşmalarının ardından protokol üyeleri, partililerle ve vatandaşlarla tek tek bayramlaştı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 05.10.2014 | Okunma sayısı:3761

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu