Haberler

TULUYHAN UĞURLU İLE ‘BURSA’DA ZAMAN’

Font Boyutu

02 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

TULUYHAN UĞURLU İLE ‘BURSA’DA ZAMAN’
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE’SİNİN ORGANİZASYONUYLA SAHNE ALAN ÜNLÜ PİYANİST TULUYHAN UĞURLU, MÜZİK VE GÖRÜNTÜLERLE BURSA’YI ANLATTIĞI ‘BURSA’DA ZAMAN’ ADLI ESERİNİ MERİNOS AKKM’DE SESLENDİRDİ.
- BURSA’NIN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI VE TÜM DEĞERLERİNİN ANLATILDIĞI KONSERDE, ÜNLÜ PİYANİST TULUYHAN UĞURLU VE ORKESTRASI PERFORMANSIYLA BÜYÜK ALKIŞ ALDI

BURSA –
Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür AŞ’nin organizasyonuyla Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) sahne alan ünlü Piyanist Tuluyhan Uğurlu, Bursa’nın dünü, bugünü, yarını ve tüm değerlerinin anlatıldığı ‘Bursa’da Zaman’ adlı eseriyle dinleyenlere unutulmaz saatler yaşattı. Bursa Mehter Takımı’nın da sahne aldığı konserde, ünlü piyanist Bursalılara hem görsel şölen, hem de müzik ziyafeti yaşattı.

Merinos AKKM Orhangazi Salonu’nda düzenlenen konsere, Bursa Valisi Şahabettin Harput, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı adına Abdullah Karadağ, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü, İl Emniyet Müdürü Halil Yılmaz ve çok sayıda vatandaş katıldı. Alkışlar eşliğinde sahneye çıkan ünlü Piyanist Tuluyhan Uğurlu’ya, Kaval’da Murat Toraman, Yaylı Tambur ve Perdesiz Gitar’da Uğur Varol, Viyola’da Doğukan Çokşeker, Kontrbas’ta Umut Sel, Vurmalı Enstrümanlar’da Gürkan Özkan eşlik etti. Ahmet Hamdi Tanpınar’ın ‘Bursa’da Zaman’ adlı şiirin dizeleriyle başlayan konserde, Bursa’nın mitolojisi, Osmanlı Devleti tarafından fethedilişi, Cumhuriyet’in ilk yılları, girişimci ruhu, bugünü ve Bursa’nın yarına dönük hedefleri, Piyanist Tuluyhan Uğurlu’nun muhteşem performansı ve görsel sunumlarla anlatıldı. Konserde, Bursa’nın Osmanlı Devleti tarafından fethi ise Bursa Mehter Takımı’nın ünlü piyaniste eşlik etmesiyle dinleyenlere yaşatıldı. Dinleyenleri konser boyunca zamanda yolculuk yaptıran Tuluyhan Uğurlu, konserin sonunda ayakta alkışlandı.

Her yönden zengin bir kent olan Bursa’yı çok sevdiğini söyleyen ünlü Piyanist Tuluhan Uğurlu, kendisinin Bursalılarla buluşmasını sağlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ve Kültür AŞ’ye teşekkür etti. Protokol tarafından Uğurlu’ya da teşekkür edilerek çiçek takdim edildi. Ayrıca Merinos AKKm yetkilileri tarafından ünlü piyaniste, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yayınlarından oluşan bir set hediye edildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞ
Ü 

Tarih: 02.06.2011 | Okunma sayısı:5914

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu