Haberler

Tüketirken dikkat edin…

Font Boyutu

31 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

Tüketirken dikkat edin…
- Bursa Büyükşehir Belediyesi Merinos Enerji Müzesi’nde izlenime sunulan ‘Dönüşüm’ temalı giysi tasarım sergisi, 31 Aralık Çarşamba tarihine kadar görülebilir.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Merinos Enerji Müzesi, ‘31 Ekim Dünya Tasarruf Günü’nde, ‘Dönüşüm’ temalı giysi tasarım sergisine ev sahipliği yaptı. Sergi, 31 Aralık’a kadar görülebilecek.

Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksekokulu, 2. sınıf öğrencilerinin ‘geri dönüşüm’ konusunda dikkat çekmek amacıyla hazırladığı ‘Dönüşüm’ temalı giysi tasarım sergisi, ‘31 Ekim Dünya Tasarruf Günü’nde, Bursa Büyükşehir Belediyesi Merinos Enerji Müzesi’nde beğeniye sunuldu. Daha önce Uludağ Üniversitesi Rektörlük Sanat Galerisi’nde görücüye çıkarılan sergi, 31 Aralık Çarşamba tarihine kadar Enerji Müzesi’nde izlenebilir.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Danışması Ahmet Erdönmez’in katılımıyla açılışı yapılan sergide, proje kapsamında görev alan 22 öğrencinin 1 yıllık emeği gözler önüne seriliyor. Projenin organizasyonunu yapan Tekstil Tasarım Program Başkanı Öğretim Görevlisi Dr. Mürüvvet Mangut, sergiyle tüketim ve atık malzemelerini gösterirken, aynı zamanda çevre duyarlılığına da dikkati çekmek amacıyla “Tüketirken dikkat edin” mesajını vermek istediklerini söyledi.
Cam şişe kırıklarından poşetlere, kağıt bardaklardan plastik kaşıklara ve gazoz kapaklarından tekstil dokuma atıklarına kadar pek çok malzemenin kullanılarak üretildiği sergi, hem sanatsal hem de sosyal sorumluluk açısından çok önem taşıyor.
Sergiyi ilgiyle gezen Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Danışması Ahmet Erdönmez, özel bir çalışmanın ürünü olan serginin mutlaka görülmesi gerektiğini ifade ederek, tüm Bursalıları Enerji Müzesi’ne davet etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 31.10.2014 | Okunma sayısı:2353

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir