Haberler

Trial kupası nefes kesti

Font Boyutu

 24 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

TRİAL KUPASI NEFES KESTİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DESTEKLERİYLE DÜZENLENEN TOSFED TRİAL KUPASI 5.AYAK 4X4 AKSESUAR TRİAL YARIŞI, OTOMOBİL SPORLARI TUTKUNLARI TARAFINDAN BÜYÜK BEĞENİYLE İZLENDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen TOSFED Trial Kupası 5.Ayak 4x4 Aksesuar Trial Yarışı, otomobil sporları tutkunları tarafından büyük beğeniyle izlendi.

Demirtaş Çim Kayağı Tesisleri Bölgesi´nde gerçekleştirilen organizasyon; 2 araç ve 4 sürücüden oluşan ekiplerin renkli ve heyecanlı mücadelesine sahne oldu. Özel olarak hazırlanan parkurda engel ve kapıların ekip olarak aşılması esasına dayalı trial yarışında, ekipler tüm engelleri en kısa zamanda aşmak için ter döktü. Toplam 13 ekip 26 arazi aracı ve 52 sporcunun katılımıyla gerçekleşen yarışlar, izleyenlerin tek bir noktadan rahatlıkla takip edebildiği özel bir parkurda gerçekleşti. Adrenalini yüksek, keyifli, heyecanlı, zaman zaman eğlenceli görüntüleri de barındıran yarış Bursalı sporseverlerin yoğun ilgisine sahne oldu.

Okan Sayın-Kaan Sayın ve Cemafer Bulut-Ali Demirayak ekiplerinden oluşan İstanbul´dan ISOFF Superzuki takımı birinciliğin sahibi oldu. İlker Sazcılar-Serdar Nalıncılar ve Orhan Uysal-Murat Elam ekiplerinden oluşan Bursa´dan BASK-NASA takımı ikinciliği elde ederken, Cem Taşçıoğlu-Umut Bayrak ve Ali Çapan-Halil İbrahim Yeşilselvi ekiplerinden oluşan İstanbul´dan Kayalar takımı da üçüncü oldu. Yarış sonunda gerçekleştirilen ödül töreninde, dereceye giren sporculara kupa ve teşvik ödüllerini Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanı Metin Çeker ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı adına Başkan Yardımcısı İlhan Satık verdi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 24.09.2014 | Okunma sayısı:3061

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir