Haberler

TRAMVAYLA YOLCULUK CUMARTESİ BAŞLIYOR

Font Boyutu

23 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

TRAMVAYLA YOLCULUK CUMARTESİ BAŞLIYOR
- TARİHİ ÇARŞI VE HANLAR BÖLGESİ’Nİ BURSA’NIN YENİ VİTRİNİ HALİNE GETİRECEK OLAN TRAMVAY SEFERLERİ 28 MAYIS CUMARTESİ GÜNÜ YAPILACAK TÖRENLE BAŞLIYOR.
- TRAMVAYIN TEST SÜRÜŞLERİNE KATILAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, CUMHURİYET CADDESİ’NİN BURSA’NIN YENİ VİTRİNİ OLACAĞINI SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Cumhuriyet Caddesi Nostaljik Tramvay hattı projesinde sona gelindi. Tramvayın test sürüşüne katılan Başkan Altepe, yolculu seferlerin Cumartesi günü düzenlenecek törenle başlayacağını söyledi.

Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’ni bir bütün olarak ele alan ve bölgeyi kentin vitrini haline getirmeyi amaçlayan Büyükşehir Belediyesi’nin, Cumhuriyet Caddesi’ni Bursa’nın ‘İstiklal Caddesi’ haline getirme çalışmalarında sona gelindi. Gökdere’den başlayıp, Zafer Meydanı’na ulaşan yaklaşık 1,5 kilometrelik güzergahta çalışacak olan tramvay hattına enerji verildi ve deneme seferleri yapıldı. Cadde üzerindeki çevre düzenleme çalışmaları da hızla devam ederken, tramvayın yolculu deneme seferine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 28 Mayıs Cumartesi günü saat 17.00’da yapılacak törenin ardından seferlerin resmen başlayacağını kaydetti.

Bursa’nın vitrini yenileniyor
Tarihi çarşı ve hanlar bölgesinin yerli ve yabancı turistler tarafından en çok ziyaret edilen noktaların başında geldiğini hatırlatan Başkan Altepe, bölgenin UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınması yönündeki çalışmalarımız hızla sürüyor. Tramvay hattımızla bölgeye olan ilgi daha da artacak. Aynı zamanda bölge yayalara terk edilmiş olacak. Tramvay seferlerinin yanında yapacağımız cephe düzenlemeleriyle burası Bursa’nın yeni vitrini olacak” diye konuştu.

Yaya yoğunluğu arttı
Öte yandan ticari hareketliliğin yoğun olduğu Cumhuriyet Caddesi’nin yayalaşması vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. İnşa çalışmaları aşamasında bile bölgedeki yaya yoğunluğu artarken, tramvayın seferlere başlamasıyla birlikte Cumhuriyet Caddesi’nin kentin yeni buluşma noktası olması bekleniyor.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 23.05.2011 | Okunma sayısı:6105

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu