Haberler

Trafik zabıtasından motorize denetim

Font Boyutu

07 EKİM 2017

BASIN BÜLTENİ

TRAFİK ZABITASINDAN MOTORİZE DENETİM
- RAYLI VE TELLİ SİSTEM, YENİ YOL, KÖPRÜ VE KAVŞAK GİBİ FİZİKİ YATIRIMLARLA KENT İÇİ TRAFİĞE NEFES ALDIRAN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ÖZELLİKLE ANA GÜZERGAHLARDA TRAFİĞİN DİSİPLİNE EDİLMESİ VE AKIŞIN HIZLANDIRILMASI İÇİN MOTORİZE TRAFİK ZABITALARINI DEVREYE SOKTU.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP, ŞUANDA 5 MOTOSİKLETLİ ZABITANIN KESTEL GÖRÜKLE ARASINDAKİ ANA GÜZERGAHTA SÜREKLİ DEVRİYE HALİNDE OLACAĞINI ALINACAK 15 YENİ MOTOSİKLETLE SAYININ KISA ZAMANDA 20’YE ULAŞACAĞINI SÖYLEDİ.

BURSA - Raylı ve telli sistem, yeni yol, köprü ve kavşak gibi fiziki yatırımlarla kent içi trafiğe nefes aldıran Bursa Büyükşehir Belediyesi, özellikle ana güzergahlarda trafiğin disipline edilmesi ve akışın hızlandırılması için motorize trafik zabıtalarını devreye soktu. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep, şuanda 5 motosikletli zabıtanın Kestel Görükle arasındaki ana güzergahta sürekli devriye halinde olacağını alınacak 15 yeni motosikletle sayının kısa zamanda 20’ye ulaşacağını söyledi.

Bursa’nın her alanda ulaşılabilir bir kent olması hedefiyle raylı sistem, şehir içi teleferik hatları, köprü ve kavşak, yeni yollar ve yol genişletme çalışmalarını hızla sürdüren Büyükşehir Belediyesi, seyir halindeki trafiğin disiplin altına alınması amacıyla denetim çalışmalarına da ağırlık veriyor. Vali İzzettin Küçük başkanlığında yapılan trafikle ilgili toplantıda, kent içi trafiğin düzene girmesi noktasında gerekli desteği sağlamaya söz verdiklerini ve emniyete ilave 10 adet tam donanımlı motosiklet alacaklarını dile getiren Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi olarak denetim noktasında da aktif görev alacaklarını vurguladı. Bu amaçla yeni alınan 5 motosikletle motorize trafik zabıtasını hizmete aldıklarını ifade eden Başkan Altepe, trafik zabıtasının, trafik polisleri ile koordine içinde çalışacağını kaydetti.

Trafik disipline edilecek
Kent içi trafiğin rahatlatılmasını öncelikli konu olarak ele aldıklarını hatırlatan Başkan Altepe, viyadük, kavşak, yeni yollar, raylı sistem ve şehir içi teleferik hatları gibi yatırımlarının aralıksız sürdüğünü söyledi. Bir taraftan fiziki yatırımlar sürerken, diğer taraftan da şehir içi trafiğin disiplin altına alınması için denetim çalışmalarına başladıklarını vurgulayan Başkan Altepe, “Trafik zabıtamızı güçlendiriyoruz. Bu amaçla aldığımız 5 motosikletle zabıta ekiplerimiz ana güzergah olan Kestel ile Görükle arasında İzmir – Ankara yolu üzerinde sürekli devriye halinde olacak. Ekiplerimiz trafikte akışkanlığın sağlanması, sürücülerin kurallara uyması ve trafiği tehlikeye düşürecek unsurların ortadan kaldırılması için göreve yapacak. İlave 15 motosiklet alımı daha yapacağız ve 20 motosikletli ekibimiz bu bölgelerde denetim yapacak” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 07.10.2017 | Okunma sayısı:2304

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu