Haberler

Toplumsal cinsiyet eşitliği ve şiddet

Font Boyutu

18 ŞUBAT 2014

BASIN BÜLTENİ

Toplumsal cinsiyet eşitliği ve şiddet
- ‘Kadın Dostu Kentler Projesi’ kapsamında gerçekleştirilen seminerde, ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ ve ‘Şiddet’ konuları mercek altına alındı.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin aktif görev aldığı ‘Kadın Dostu Kentler Projesi’ kapsamında ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ ve ‘Şiddet’ seminerleri gerçekleştirildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını yürüten Eşitlik Birimi tarafından düzenlenen seminerler, Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) Aile Eğitimleri Sorumlusu Uzman Olcayto Ezgin’in konuşmacı olarak katıldığı seminerlerde, ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ ve ‘Şiddet’ konuları detaylıca değerlendirildi.
Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki şube müdürlükleri eşitlik birimi temsilcileri, Belediye Eşitlik Birimi ve BM Kadın Dostu Kentler Programı temsilcilerinin katıldığı seminerde, toplumun kadın ve erkek konusundaki önyargılarına dikkat çekildi. Ezgin, görsel öğelerle desteklediği interaktif sunumuyla katılımcıların toplumsal cinsiyet ve şiddet konularında sorularını da cevapladı. Seminerlerin sonunda katılımcılara sertifikaları verildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 18.02.2014 | Okunma sayısı:2215

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir