Haberler

Tophane Yamaçları sosyal tesisle canlandı

Font Boyutu

13 MAYIS 2016

BASIN BÜLTENİ

Tophane Yamaçları sosyal tesisle canlandı
- Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’ya kazandırılan sosyal tesis zincirine, ‘Tophane Yamaç Kafe ve Teras Bahçeleri’ ile yeni bir halka daha eklendi.
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın sosyal yaşamına renk katacak olan ‘Tophane Yamaç Kafe ve Teras Bahçeleri’nin açılışını yaptı.
- Başkan Altepe, eserleriyle çağdaş bir geleceğe taşıdığı Bursa’nın sosyal yaşamının da tesislerle hareketlendiğini söyledi.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, eserleriyle çağdaş bir geleceğe taşıdığı Bursa’nın sosyal yaşamına renk katacak olan ‘Tophane Yamaç Kafe ve Teras Bahçeleri’nin açılışını gerçekleştirdi.

Bursa’yı modern hizmetleriyle geleceğe taşırken, aynı zamanda kentin sosyal yaşamının gelişimine de katkı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ‘Tophane Yamaç Kafe ve Teras Bahçeleri’nin açılışını yaptı. Başkan Altepe, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Bursa’nın tarihi değerlerine dikkati çekerek, “İlmin ve kültürün beşiği Bursa, her alanda öncü olmaya devam ediyor. Sosyal ve kültürel yaşamıyla da örnek olan Bursa’da ‘Tophane Yamaçları’ olarak bilinen bölgemizin daha da hareketlenmesi için, sosyal tesisler zincirine yeni bir halka daha ekledik” dedi.
Bursa’da kültürel mirasın korunması ve yaşatılması amacıyla sürekli çalışmalar yaptıklarını anlatan Başkan Altepe, tarihi yapıların korunduğunu, restorasyonlarla da geleceğe taşındığını sözlerine ekledi. Bursa’nın değerleriyle yaşam kalitesi yüksek bir kent olduğunu belirten Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden BURFAŞ tarafından işletilen sosyal tesislere vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini anlattı.

“Sosyal tesisler ilçelere de ulaştı”
Sosyal tesisleri Bursa’nın ilçelerine ulaştırdıklarını ifade eden Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’nın en güzel noktalarına kazandırdığımız tesislerle, kentin sosyal yaşamını daha da hareketlendiriyoruz. Sosyal tesisler, bulundukları yerlere büyük hareket kazandırdılar” dedi.
Başkan Altepe, tarihi ve kültürel güzelliklerin değerlendirilmesinin önemini vurgulayarak, “Vatandaşlarımız ‘Tophane Yamaç Kafe ve Teras Bahçeleri’ne gelerek yeşillikler içerisinde Bursa manzarasını seyredecek, çayını kahvesini keyifle içebilecek. Bu bölge şehrin en güzel bölgelerinden biri olan Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’nde, Hisar bölgesinde kalıyor. Bursalılar, güvenli bir şekilde bu mekandan faydalanarak kentin keyfini çıkarabilecek” diye konuştu.
Başkan Altepe, BURFAŞ tarafından 24’ü restoranlı, diğerleri kafeterya şeklinde olmak üzere yaklaşık 54 civarında sosyal tesisin kentte hizmet verdiğini de belirtti. Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla vatandaşların da katıldığı açılış töreni, keyifli anlara sahne olurken; güzel Bursa manzarası eşliğinde ‘Tophane Yamaç Kafe ve Teras Bahçeleri’ne gelen vatandaşlar özellikli tesisi bölgeye kazandıran Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 13.05.2016 | Okunma sayısı:8823

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu