Haberler

TOLGA ÇANDAR'DAN TÜRKÜ ZİYAFETİ

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Temaşa-i Ramazan etkinlikleri, Türk Halk Müziği’nin sevilen sesi Tolga Çandar’ı ağırladı. Bursalılar, Çandar’ı yoğun sevgi gösterisi ile karşıladı.

Türkülerin güçlü sesi usta sanatçı Tolga Çandar, Kent Meydanı’ndaki konserinde Bursalılara türkü ziyafeti çekti. Konserde 1,5 saat boyunca sahnede kalan Çandar, ‘Ormancı’, ‘Çökertme‘, ‘İki Keklik’, ‘Deniz üstü köpürür’ ve ‘Çeşm-i Siyahım’ gibi sevilen türküleri dinleyicilerinin korosu eşliğinde söyledi.

 

“Türkülerimize sahip çıkalım”

Muhteşem bir geceye adını yazdıran Çandar, “Kendi kültürümüze, türkülerimize sahip çıkmanın tam zamanı. Yarın çok geç olabilir” dedi. Bursa’da konser vermenin heyecanını yaşadığını söyleyen Çandar, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye de teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi. Konserinde sevenlerine ‘Hemşehrilerim’ diye hitap eden Çandar, “Mustafa Kemal Atatürk, Pir Sultan Abdal gibi değerler hepimiz için önemli. Sizleri onlar kadar katıksız ve yürekten sevmeyi başarırsak o zaman biz de görevimizi yapmış oluruz” diyerek hayranlarının gönlünü fethetti.

Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Rıfat Bakan, konserin sonunda, usta sanatçıyı, çiçek vererek tebrik etti. Bursalıların alkış yağmuruna tuttuğu Tolga Çandar, sahneden iner inmez de sevenleriyle sohbet etti. Muhteşem bir konser izlemenin keyfini yaşayan vatandaşlar, usta sanatçıyla fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştı. Hayranlarının sevgi çemberinde kalan Çandar, Bursa’da sevenlerini ilgisi nedeniyle duygu dolu anlar yaşadı.

Tarih: 05.09.2009 | Okunma sayısı:8210

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir