Haberler

TKM’de sanat müziği rüzgarı

Font Boyutu

 07 MART 2014

BASIN BÜLTENİ

TKM’DE SANAT MÜZİĞİ RÜZGARI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ORKESTRA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ TÜRK SANAT MÜZİĞİ BÖLÜMÜ’NÜN ŞUBAT AYI KONSERİ USTA SANATÇI BURHAN DİKENCİK’İN KATILIMIYLA TAYYARE KÜLTÜR MERKEZİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Bölümü’nün şubat ayı konseri usta sanatçı Burhan Dikencik’in katılımıyla Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediye Orkestrası Türk Sanat Müziği Bölümü’nün “Bizim bestelerimiz” temalı muhteşem konserinde konuk olarak sahneye çıkan Burhan Dikencik, gerek repertuar seçimi gerek de büyük ustalıkla icra ettiği sanat müziği yorumuyla hayranlarını mest etti. Nusret Parmaksız’ın şefliğinde gerçekleştirilen konserin ilk bölümünde Türk Sanat Müziği Bölümü sanatçıları güfte ve besteleri kendilerine ait birbirinden güzel eserleri solist ve koristlerin eşliğinde Bursalılar için seslendirdi. Konserin ikinci bölümünde sahne alan usta ses Burhan Dikencik müthiş yorumu ile geceye damgasını vurdu. Uzun yıllar TRT İstanbul Radyosunda görev yapan sanatçı elli yılı aşan sanat yaşamının vermiş olduğu haklı gururu değerli musiki sever hayranlarının alkışları ile bir kez daha yaşadı.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 07.03.2014 | Okunma sayısı:1633

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir