Haberler

TKM’DE MÜZİK ZİYAFETİ

Font Boyutu

 
10 KASIM 2010

BASIN BÜLTENİ

TKM’DE MÜZİK ZİYAFETİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ORKESTRASI TÜRK SANAT MÜZİĞİ BÖLÜMÜ İCRA HEYETİ’NİN KONSERİNE, TRT İSTANBUL RADYOSU SOLİSTİ AYŞE İNAK EKİZ DE SESLENDİRDİĞİ ŞARKILARLA RENK KATTI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Orkestrası Türk Sanat Müziği Bölümü İcra Heyeti, 2010 – 2011 sanat sezonunun ikinci konserinde, bestekar Hacı Ârif Bey’in eserleriyle sanatseverlerin karşısına çıktı.

Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konserin ilk bölümünde şef Fahri Dibekoğlu yönetiminde sahneye çıkan koro, bestekar Hacı Arif Bey’in eserleriyle sanatseverleri mest etti. Türk Sanat Müziği’nin en beğenilen eserlerini seslendiren sanatçılar, vatandaşlardan tam not aldı.
Konserin ikinci bölümünde ise sanatçı Ayşe İnak Ekiz solist olarak sahneye çıktı. Birbirinden güzel şarkılarla geceye damgasını vuran Ekiz, ‘Benzemez kimse sana’, ‘Vardar ovası’, ‘Makber’ gibi parçalarla sanatseverlere müzik ziyafeti çekti. Bursa’da konser vermenin mutluluğunu yaşadığını söyleyen Ekiz, gönlünde, Bursalı sanatseverlerin özel bir yere sahip olduğunu ifade etti.
Konser sonunda Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüseyin Koçak ve Muhsin Özlükurt, halen TRT İstanbul Radyosu’nda solist olarak görev yapan sanatçı Ekiz ile şef Dibekoğlu’na muhteşem konserden dolayı çiçek vererek teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 10.11.2010 | Okunma sayısı:6104

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir