Haberler

Tiyatrocu kadınlardan Büyükşehir’e teşekkür

Font Boyutu

 26 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

TİYATROCU KADINLARDAN BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR
- ‘KADINA ŞİDDETE HAYIR HAFTASI’ KAPSAMINDA TİYATRO GÖSTERİSİNDE BULUNMAK ÜZERE BURSA’YA GELEN MERSİN ARSLANKÖY KADINLAR TİYATRO TOPLULUĞU ÜYELERİ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR ZİYARETİNDE BULUNDU.

BURSA - ‘Kadına Şiddete Hayır Haftası’ kapsamında ‘İki Öküz Parası’ adlı oyunu Bursalılara sahneleyen Mersin Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu üyeleri, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ziyaretinde bulundu.

Heykel’deki tarihi başkanlık binasında gerçekleşen görüşmede, Mersinli kadınları Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe adına Başkanvekili Şükrü Köse ağırladı. Sıcak bir atmosferde gerçekleşen ziyarete; Mor Salkım Kadın Derneği Başkanı Dilek Üzümcüler, Başkan Yardımcısı Susan Kümbi, Birleşmiş Milletler Kadın Dostu Kentler Program Koordinatörü Burcu Üzümcüler, Mersin Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu Kurucusu Ümmiye Koçak ve kadın tiyatrocular katıldı.

Ziyarette konuşan Büyükşehir Belediye Başkanvekili Şükrü Köse, kadına karşı şiddeti konu alan tiyatro oyununu sergileyen Mersinli kadınları kutladı. Türk toplum yapısında kadının ayrı bir öneminin bulunduğunu, her kadına bir anne gözüyle baktıklarını ve onu sahiplendiklerini belirten Başkanvekili Köse, kültürde var olan söylemleri uygulamakla yükümlü olduklarını söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak kadının toplum yapısındaki konumunu yükseltmek, yaşanılan problemleri minimize etmek için imkanlar çerçevesinde yoğun çaba sarf ettiklerini vurgulayan Başkanvekili Köse, “365 gün 7/24 her zaman kadına yönelik şiddeti önlemek için çalışmalıyız. Çünkü şiddeti ortaya çıkartan evlatları yetiştiren de bizleriz. O yüzden bilinçli olarak birlikte çok etkin bir mücadele yürütmeliyiz” dedi.

Mersin Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu Kurucusu Ümmiye Koçak ise, kendilerini Bursa’ya davet eden ve her türlü ihtiyaçlarını karşılayan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Ziyaret sonunda Başkanvekili Şükrü Köse, tiyatro ekibi kurucusu Ümmiye Koçak ile Mor Salkım Kadın Derneği Başkanı Dilek Üzümcüler’e birer çini işlemeli plaket takdim etti.

Mersin Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu, Türkiye’de kadınlarla ilgili tiyatro gösterimleri hazırlayan tek amatör grup olarak biliniyor. ‘Kadına Yönelik Şiddete Hayır Haftası’ kapsamında tiyatro gösterilerini sergilemek için Bursa’ya gelen topluluk, Büyükşehir Belediyesi tarafından ağırlanıyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 26.11.2014 | Okunma sayısı:1558

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir