Haberler

TİYATRO ŞİMDİ DE SOKAK ARASINDA

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi, tiyatro kültürünü yaymak ve tiyatro keyfini kentin her köşesine yaymak için başlattığı “Her yer tiyatro, her yerde tiyatro” projesi kapsamında çıktığı turnede Yeniceabat Mahallesi’nde sahne aldı.

Yeniceabat Mahallesi’ndeki bir sokak arasına gezer tiyatroyu kuran şehir tiyatrosu oyuncuları sezonun beğeniyle izlenen oyunu “Leyla ile Mecnun”u sahnelediler. Gösteri öncesi izleyicilere oyunla ilgili bilgiler veren Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Bölüm Başkanı Ertan Akman, Doğu kültürlerinin en bilinen aşk hikayelerinden olan ‘Leyla ile Mecnun’un geleneksel Türk tiyatrosu formlarından yararlanılarak sahnelendiğini belirtti. Ertan Akman’ın sahneye uyarladığı oyunda, Altuğ Görgü, Murat Liman, Günay Güney, Bülent Uçar, Eren Topçak, Uğur Serener, Kazım Güçlü, Müge Açıkdüşünenler, Nihal Türksever, Nilgün Türksever Görgü, Ebru Ergüç, Didem Hun Liman ve Esra Yaşar rol alıyor.

Yeniceabat sakinlerinin büyük bir dikkatle ve neşe ile izlediği oyunda 7’den 70’e herkesin bildiği aşk hikayesi “Leyla ile Mecnun” içine katılan esprilerle sahnelenerek seyirciye keyifli dakikalar yaşatıldı.
Yeniceabat Mahallesi Muhtarı Yaşar Taylak, mahallenin şehir merkezine uzaklığı ve bölge halkının ekonomik durumunun sosyal ve kültürel aktivitelere katılmalarını zorlaştırdığını hatırlattı. Bu nedenle tiyatroyu mahalle sakinlerine ayağına getiren Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’na teşekkür eden Taylak, “Halkımız bu türlü kültürel etkinliklerin özlemini çekiyor. Ancak yaşam şartları kentteki programlara katılımı zorlaştırıyor. Biz de belediyenin tiyatro ekibinin turnede olduğunu öğrendik ve onları Yeniceabat Mahallesi’nde davet ettik. Mahalli sakinlerimiz Büyükşehir Belediyesi sayesinde yıldızların altında keyifli bir gece geçirdi. Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’nin hizmeti vatandaşın ayağına götürme yönündeki yönetim anlayışından dolayı kendisine ve çalışma ekibine şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

Tarih: 14.08.2009 | Okunma sayısı:4645

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir