Haberler

‘TİMSAH ARENA’DA PROJE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Font Boyutu

27 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

‘TİMSAH ARENA’DA PROJE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILACAK OLAN VE SEMBOLÜYLE PROJELENDİRİLEN İLK STADYUM OLMA ÖZELLİĞİ TAŞIYAN YENİ STADIN PROJE ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNİYOR.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Velodrom’a yapacağı yaklaşık 45 bin kişi kapasiteli yeni stadyumla ilgili proje çalışmaları hızla sürüyor. Stadın çatısını yapacak Alman firma ile betonarme yapıyı projelendirilen firma yetkilileri bir araya gelerek son detayları inceledi.

Bursaspor’un şampiyonlar ligi maçlarını Bursa’da oynayabilmesi için mevcut stadyumda UEFA kriterlerinin sağlanması için yoğun bir çalışma içine giren Büyükşehir Belediyesi, bir taraftan da Velodrom’a yapılacak olan yeni stadyumla ilgili proje çalışmalarına hız verdi. UEFA standartlarında olan ve takımın sembolüyle projelendirilen ilk stadyum olma özelliği taşıyan ‘Timsah Arena’nın mimari, elektrik, mekanik, çelik ve betonarme projelerini hazırlayan yüklenici firma temsilcileri Büyükşehir Belediyesi Etüd Projeler ve Fen İşleri Dairesi Başkanlıkları teknik personeliyle bir toplantı yaptı. Toplantıda son aşamaya gelen projenin teknik detayları bir kez daha gözden geçirildi.

Stadyumun çatısı ile ilgili proje çalışmalarını yürüten çelik çatı konusunda uzmanlaşmış Alman SBP firması yetkilileri, bugüne kadar yaptıkları çalışmaları anlattı. Alman firma yetkilileri, betonarme yapıyı projelendiren ARÇE firması yetkilileri ile çelik çatı ve betonarme yapının ilişkisi konusunda fikir alışverişinde bulundu. Toplantıda ayrıca çatıda yer alacak saha ve tribün aydınlatmaları ile ses sistemlerinin çelik çatıya olan etkileri değerlendirildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 27.05.2010 | Okunma sayısı:11576

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir