Haberler

‘THM Gazinosu’nda türkülerle nostalji

Font Boyutu

25 TEMMUZ 2017

BASIN BÜLTENİ

‘THM Gazinosu’nda türkülerle nostalji
- ‘56. Uluslararası Bursa Festivali’nde sahneye çıkan usta sanatçılar Mustafa Keser, Bedia Akartürk, Belkıs Akkale ve İzzet Altınmeşe, ‘Türk Halk Müziği Gazinosu’ adlı konserde en sevilen eserlerle, keyifli bir akşama imza attı.
- Usta sanatçıların muhteşem konserinde Bursalı sanatseverler, nostalji kokan türkülerle eşsiz müzik ziyafetinin keyfini çıkardı.

BURSA – ‘56. Uluslararası Bursa Festivali’nde sahneye çıkan usta sanatçılar Mustafa Keser, Bedia Akartürk, Belkıs Akkale ve İzzet Altınmeşe, ‘Türk Halk Müziği Gazinosu’ adlı konserde en sevilen eserlerle keyifli bir akşama imza attılar.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından düzenlenen ‘56. Uluslararası Bursa Festivali’, duayen sanatçı Mustafa Keser yönetiminde gerçekleşen ‘Türk Halk Müziği Gazinosu’ programına ev sahipliği yaptı. Konserde ünlü sanatçılar İzzet Altınmeşe, Belkıs Akkale ve Bedia Akartürk de sahneye çıktı.
Geleneksel kültüre damga vuran en güzel eserler, coşkulu konserde Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu’nda seslendirildi. Bursalıların yoğun ilgi gösterdiği konser, renkli ve eğlenceli anlara sahne oldu.
Muhteşem konserde sanatseverler, nostalji kokan türkülerle eşsiz müzik ziyafetinin keyfini çıkardı. Usta sanatçılar, sevenleriyle kurdukları samimi diyalogla da eğlencenin neşesini ikiye katladı.
En güzel türkülerin keyifle söylendiği programda hayranları, usta sanatçıları bol bol alkışladı. Mustafa Keser, İzzet Altınmeşe, Belkıs Akkale ve Bedia Akartürk, Bursa’da böyle güzel bir konserde sevenleriyle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ettiler.
‘56. Uluslararası Bursa Festivali’, 26 Temmuz Çarşamba akşamı (YARIN) ünlü sanatçı Şebnem Ferah’ın konseriyle sona erecek.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 25.07.2017 | Okunma sayısı:2257

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu