Haberler

'TERMİNALDE HİZMET KALİTESİ DAHA DA ARTACAK'

Font Boyutu

 Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, otobüslerle kente gelişlerde ilk karşılaşılan tesisin otobüs terminali olduğunu ve birçok insanın şehri terminale bakarak değerlendirdiğini belirterek, Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’ndeki hizmet kalitesinin artarak devam edeceğini söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım şirketi BURULAŞ tarafından işletilen terminalde incelemelerde bulunan Başkan Altepe, BURULAŞ ve BOYKOOP yöneticileriyle bir araya gelerek, terminal işletim sistemi ve tesisteki sıkıntılar hakkında bilgi aldı. Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Mehmet Semih Pala, BURULAŞ Genel Müdürü Dr. Ali Kaya ile AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar’ın da katıldığı inceleme ziyaretinde Başkan Altepe, inşaatından bugüne kadar terminalin özenle hizmet vermesini sağlayan BOYKOOP yöneticilerine de teşekkür etti.

“Avrupa’ya örnek bir terminal olacak”
Bursa’nın daha yaşanılabilir ve dünyaca tanınan bir kent haline gelmesi için birçok projenin üretildiğine işaret eden Başkan Altepe, “Terminal Bursa’nın tanıtımı açısından çok önemli bir nokta. Terminal ziyaretçilerin Bursa’ya, Bursa’nın de dışarıya açılan kapısıdır. Terminal Bursa’nın vitrini konumundadır. Bu yüzden terminalin işletilmesini önemsiyoruz. Tesisin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra ki işletimindeki kalite artarak devam edecek. Türkiye’ye hattı Avrupa’ya örnek bir şehirlerarası otobüs terminali haline gelecek” diye konuştu.
BURULAŞ Dr. Ali Kaya ise terminalin Bursa’nın ön yüzü olduğunu hatırlatarak, “Terminal Bursa’ya gelenlerin Bursa ile ilgili izlenim edindikleri ilk yer. Terminal ile birlikte önemli bir görevi de devraldık. Bunun bilincindeyiz. Bu bilinçle devraldığımız bayrağı üst noktalara taşıyacağız” diye konuştu. Başkan Altepe, terminaldeki esnafı da ziyaret ederek, sohbet etti.

Tarih: 03.12.2009 | Okunma sayısı:6184

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir