Haberler

Terminal Bursa’nın misafir odası

Font Boyutu

 28 ŞUBAT 2014

BASIN BÜLTENİ

TERMİNAL BURSA’NIN MİSAFİR ODASI
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, KENTE DIŞARIDAN GELENLERİN İLK DURAĞI OLAN TERMİNAL’İN BURSA’NIN MİSAFİR ODASI OLDUĞUNU BELİRTEREK, HİZMET KALİTESİNİN DAHA DA YUKARILARA ÇIKARILMASI İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMALARIN EN KISA ZAMANDA BAŞLAYACAĞINI SÖYLEDİ.

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kente dışarıdan gelenlerin ilk durağı olan Terminal’in Bursa’nın misafir odası olduğunu belirterek, hizmet kalitesinin daha da yukarılara çıkarılması için gerekli çalışmaların en kısa zamanda başlayacağını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Burulaş tarafından işletilen Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin Türkiye’ye örnek bir kompleks olması yönündeki çalışmalara hız veren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Otogar Esnaf ve Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetimi ile bir araya geldi. Terminal kompleksi içindeki Burulaş Toplantı Salonu’nda düzenlenen kahvaltılı programda sorunlarını dile getiren Dernek Başkanı Yılmaz Ataş, mevcut mescidin talebi karşılayamadığını belirterek, bölgeye bir cami yapılmasını istedi. Terminal esnafının en büyük sorununun müşteri sayısı azlığı olduğunu ifade eden Ataş, yerel seçimlerden sonra Büyükşehir sınırlarına dâhil olacak ilçelerden gelen araçların tek merkez olarak terminalde toplanmasının kendileri için önem taşıdığını vurguladı. Bazı firmaların terminalden boş çıkıp alıp, şehir içindeki bazı noktalardan yolcu aldığını kaydeden Ataş, yine mahalle aralarından yurtdışına kalkan otobüslerin de terminale yönlendirilmesi konusunda gerekli denetimlerin artırılması gerektiğini söyledi.

Aldığımız kararlara uyulmuyor
Terminali Bursa’nın misafir odası olarak nitelendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu nedenle hizmet kalitesinin de en üst seviyede olması gerektiğini ifade etti. Kalitenin artırılması noktasında Büyükşehir Belediyesi olarak ellerinden geleni yaptıklarını dile getiren Başkan Altepe, “Geçtiğimiz günlerde Terminal taksi durağını modern bir görünüme kavuşturduk. Bunun yanında cami projemiz hazır, çalışmaları yakında başlatacağız. Burada kalitenin artırılması noktasında ne isteniyorsa biz varız. Ancak burada esnafa da önemli görevler düşüyor. Bahsedilen sorunların büyük bir kısmının kaynağı da buradaki esnaf. Şehrin farklı noktalarından yolcu alan da mahalle arasından yurtdışına yolcu taşıyan da esnaf. Yakındaki bir kasabaya gidecek araç bile terminalden kalkıyorsa, mahalle arasından yurt dışına araç kaldırılmasını burada konuşmamamız gerekir. Biz bu konuda UKOME olarak karar almışız. Ancak bu kararlara uymayanlar yine esnaf. Siz dernek olarak bir araya gelen kararlarınızı alın. Buradaki 150 esnaf bir karar alıyor da 3-5 kişi kendi menfaatleri için bu kararlara uymuyorsa biz gerekeni yaparız. Ancak takdir edersiniz ki her aracın başına bir polis ve zabıta dikmek de mümkün değil. O yüzden siz dernek olarak çoğunluğun imzasıyla gerekli kararları alın. Biz gerekli müdahaleyi hemen yaparız. Yaptığı her işle Türkiye’ye ve dünyaya örnek olan Bursa, Terminali ile de örnek olmalı. Burada en büyük görev yine esnafımıza düşüyor” diye konuştu.
Başkan Altepe, toplantının ardından terminali gezerek, otobüs firması yazıhanelerinde görevli yöneticiler ve esnafla sohbet etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 28.02.2014 | Okunma sayısı:5440

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu