Haberler

‘TERAZİNİN KEFESİ’ ‘PERDE’ DİYOR

Font Boyutu

12 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

‘TERAZİNİN KEFESİ’ ‘PERDE’ DİYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU, ‘TERAZİNİN KEFESİ’ ADLI GÖLGE OYUNUNU, TEMMUZ AYINDA KARAGÖZ MÜZESİ’NDE ÜCRETSİZ OLARAK SAHNELEYECEK.
- İLK OYUN, 13 TEMMUZ ÇARŞAMBA GÜNÜ (YARIN) SAAT 14.00’DA KARAGÖZ MÜZESİ’NDE İZLENEBİLECEK.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Bursalılara gölge oyunu keyfi yaşatacak. Vatandaşlar, Karagöz Müzesi’nde sahnelenecek olan temsilleri ücretsiz olarak izleyebilecek.

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun ‘Karagöz Gölge Oyunu’ kolu, yaz sezonuna damgasını vuracak eğlenceli gösterilerine başlıyor. Kültürel mirasın önemli detaylarından olan gölge oyunu, Karagöz Müzesi’nde vatandaşlarla buluşuyor.
Gölge oyunu sanatçısı Tayfun Özeren’in yazdığı “Terazinin Kefesi” adlı oyun, Temmuz ayında her hafta Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri saat 14.00’da Karagöz Müzesi’nde izleyicilerin beğenisine sunulacak. Yine Özeren’in sunduğu oyunda bir zahire dükkânına sahip olan Çelebi’nin iş için şehir dışına çıkmak zorunda kalışı, bu nedenle dükkânını Hacivat’a emanet edişi ve Hacivat’ın da Karagöz’den yardım istemesiyle gelişen olaylar gözler önüne seriliyor.

Gölge Oyunu Temmuz Programı
Bursa Büyükşehir Belediyesi Karagöz Müzesi, Saat 14.00
13 – 20 – 27 Temmuz Çarşamba
14 – 21 – 28 Temmuz Perşembe
15 – 22 – 29 Temmuz Cuma
16 – 23 – 30 Temmuz Cumartesi
19 – 26 Temmuz Salı


BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 12.07.2011 | Okunma sayısı:6111

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir