Haberler

TENİSTE BÜYÜK MÜCADELE BAŞLADI

Font Boyutu

 01 ŞUBAT 2013

BASIN BÜLTENİ

TENİSTE BÜYÜK MÜCADELE BAŞLADI
- 16 YAŞ ULUSLARARASI AVRUPA TAKIMLAR TENİS ŞAMPİYONASI ELEMELERİ, BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ACEMLER’DEKİ KAPALI TENİS KORTLARINDA BAŞLADI.

BURSA - 16 Yaş Uluslararası Avrupa Takımlar Tenis Şampiyonası elemeleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Acemler’deki kapalı tenis kortlarında başladı.
Türkiye’nin yanı sıra Slovakya, İspanya, Ukrayna, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti ve Hollanda’dan toplam 32 sporcunun katıldığı16 Yaş Uluslararası Avrupa Takımlar Tenis Şampiyonası açılış seremonisi ile başladı. Takımlar ülke bayrakları ile sahada yerlerini alırken, açılış törenine katılan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç, son dönemde yapılan yatırımlarla Bursa’nın sporda da öncü bir kent olduğunu, kente kazandırılan kapalı tenis kontlarının kısa bir zaman içinde böyle önemli bir turnuvaya ev sahipliğini yaptığını hatırlattı.
Müsabakalar sonrasında ilk iki sırayı alan ülkeler, Fransa’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası finallerine katılacak. Milli takım antrenörü Serdar Sütçü de teniste iddialı ülkelerle mücadele vereceklerini belirterek, ilk iki takım içerisine girmeyi hedeflerini kaydetti.
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 01.02.2013 | Okunma sayısı:2970

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir