Haberler

Teleferikte ‘Cumhuriyet rekoru’

Font Boyutu

 29 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

TELEFERİKTE ‘CUMHURİYET REKORU’
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN TELEFERİK A.Ş. İLE BİRLİKTE DÜZENLENDİĞİ ‘BAYRAKLA GELENE TELEFERİK BEDAVA’ KAMPANYASINDA REKOR KIRILDI. GÜNLÜK ORTALAMA 2-3 BİN KİŞİNİN SARIALAN’A ÇIKMAK İÇİN KULLANDIĞI TELEFERİK, CUMHURİYET BAYRAMI’NDA 10 BİN KİŞİ TAŞIDI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Teleferik A.Ş. ile birlikte düzenlendiği ‘bayrakla gelene teleferik bedava’ kampanyasında rekor kırıldı. Günlük ortalama 2-3 bin kişinin Sarıalan’a çıkmak için kullandığı teleferik, Cumhuriyet Bayramı’nda 10 bin kişi taşıdı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Uludağ’a ulaşımı daha konforlu ve seri hale getirmek amacıyla projelendirdiği ve geçtiğimiz Haziran ayında yolculu seferlere başlayan teleferik, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle çok anlamlı bir kampanyaya ev sahipliği yaptı. Bursa Teleferik A.Ş.’nin önerisi ve Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen ‘Cumhuriyet Bayramı’nda elinde Türk Bayrağı ile gelene teleferik bedava’ kampanyası vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Teleferikle yolculuk yapmak için eline Türk Bayrağı alan binlerce vatandaş sabahın erken saatlerinden itibaren Teferrüç İstasyonu’na akın etti.

Kuyruk yola taştı
Cumhuriyet coşkusu ve teleferik heyecanını bir arada yaşamak isteyen vatandaşlar turnikelerin bulunduğu noktadan istasyon binasının önündeki caddeye kadar uzun bir kuyruk oluşturdu. Görevliler tarafından kontrollü bir şekilde kabinlere binen vatandaşlar, Cumhuriyet coşkusu ücretsiz bir teleferik yolculuğu ve Uludağ’ın eşsiz doğa manzarasında yaşama imkanı buldu. Vatandaşların ücretsiz yolculuk için gösterdiği yoğun ilgiyle aynı zamanda bir rekor kırılmış oldu. Bugüne kadar günlük ortalama 2-3 bin kişi taşıyan teleferik, Cumhuriyet Bayramı’nda 10 bin kişi taşıdı. Uludağ’a çıkan vatandaşların dönüşlerinde gecikme ve herhangi bir sorun yaşanmaması için üst sınır 10 bin rakamına ulaşıldığında saat 15.00 itibariyle yukarıya çıkışlar durduruldu. Bu sayede Uludağ’da olan vatandaşların inişlerden herhangi bir sorun yaşamasının da önüne geçilmiş oldu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 29.10.2014 | Okunma sayısı:2621

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir