Haberler

Teleferikle ulaşıma ‘Zirve molası’

Font Boyutu

 13 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

TELEFERİKLE ULAŞIMA ‘ZİRVE MOLASI’
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILAN VE HAZİRAN AYINDA TEFERRÜÇ – SARIALAN ARASINDA YOLCU TAŞIMAYA BAŞLAYAN TELEFERİK HATTININ, OTELLER BÖLGESİ ETABIYLA ENTEGRASYONU İÇİN 14 – 17 EKİM TARİHLERİ ARASINDA TELEFERİK SEFERİ YAPILAMAYACAK.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, OTELLER BÖLGESİ ETABIYLA İLGİLİ ÇALIŞMALARIN HIZLA DEVAM ETTİĞİNİ ARALIK AYI İÇERİSİNDE BU HATTIN DA TAMAMLANMASINI HEDEFLEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir belediyesi tarafından yaptırılan ve Haziran ayında Teferrüç – Sarıalan arasında yolcu taşımaya başlayan teleferik hattının, Oteller Bölgesi etabıyla entegrasyonu için 14 – 17 Ekim tarihleri arasında teleferik seferi yapılamayacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Oteller Bölgesi etabıyla ilgili çalışmaların hızla devam ettiğini Aralık ayı içerisinde bu hattın da tamamlanmasını hedeflediklerini söyledi.

Bursa ile Uludağ arasında ulaşımın sağlanması amacıyla yaptırılan ve 1963 yılında başladığı seferlerle bugüne kadar milyonlarca kişiyi Uludağ’a taşıyan teleferik hattı, yenilenen yüzüyle Haziran ayında yeniden yolculu seferlere başlamıştı. Teferrüç’ten panoramik Bursa manzarası ile hem Bursalılara hem yerli ve yabancı turistlere 13 dakikada Sarıalan’a ulaşma imkanı sunan teleferik 12 kat artan kapasitesiyle kısa zamanda Sarılan’a en önemli ulaşım aracı oldu. Diğer taraftan teleferiği Oteller Bölgesi’ne ulaştıracak olan etaptaki çalışmalara da hız verildi. Sarıalan – Oteller Bölgesi arasında beton imalatlar tamamlanırken, direk montajları da devam ediyor. Mevcut hattın, Oteller Bölgesi etabıyla entegrasyonunun sağlanması amacıyla 14 -17 Ekim tarihleri arasında teleferik seferi yapılamayacak. Entegrasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından Teferrüç – Sarılan arası yeniden ulaşıma devam edecek.

Haziran ayında ulaşıma açılan teleferiğin yenilenen yüzünün hem Bursalılar hem de yerli ve yabancı turistler tarafından büyük ilgi gördüğünü ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Oteller Bölgesi etabıyla ilgili çalışmaların da tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. Bölgedeki beton imalatların tamamlandığını ve direk dikme çalışmalarının sürdüğünü belirten Başkan Altepe, “Sarıalan istasyonunun Oteller Bölgesi hattı ile entegrasyonu için seferlere ara verilecek. Aralık ayı içinde Oteller Bölgesi hattının da tamamlanmasını hedefliyoruz” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 13.10.2014 | Okunma sayısı:5226

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu