Haberler

Teleferikle ulaşıma 5 gün ‘zirve molası’

Font Boyutu

 31 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

TELEFERİKLE ULAŞIMA 5 GÜN ‘ZİRVE MOLASI’
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILAN VE HAZİRAN AYINDA TEFERRÜÇ – SARIALAN ARASINDA YOLCU TAŞIMAYA BAŞLAYAN TELEFERİK HATTININ, OTELLER BÖLGESİ ETABIYLA ENTEGRASYONU İÇİN 3 /4 /5 /6 /7 KASIM TARİHLERİNDE SEFER YAPILAMAYACAK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve Haziran ayında Teferrüç – Sarıalan arasında yolcu taşımaya başlayan teleferik hattının, oteller bölgesi etabıyla entegrasyonu için 3 /4 /5 /6 /7 Kasım tarihlerinde sefer yapılamayacak.

Bursa ile Uludağ arasında ulaşımın sağlanması amacıyla yaptırılan ve 1963 yılında başladığı seferlerle bugüne kadar milyonlarca kişiyi Uludağ’a taşıyan teleferik hattı, yenilenen yüzüyle Haziran ayında yeniden yolculu seferlere başlamıştı. Teferrüç’ten panoramik Bursa manzarası ile hem Bursalılara hem yerli ve yabancı turistlere 13 dakikada Sarıalan’a ulaşma imkanı sunan teleferik 12 kat artan kapasitesiyle kısa zamanda Sarılan’a en önemli ulaşım aracı oldu. Diğer taraftan teleferiği Oteller Bölgesi’ne ulaştıracak olan etaptaki çalışmalara da hız verildi. Sarıalan – Oteller Bölgesi arasında beton imalatlar tamamlanırken, direk montajları da devam ediyor. Mevcut hattın, Oteller Bölgesi etabıyla entegrasyonunun sağlanması amacıyla 3 /4 /5 /6 /7 Kasım tarihlerinde teleferik seferi yapılamayacak. Entegrasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından Teferrüç – Sarılan arası normal çalışma saatlerinde hizmet vermeye devam edecek.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 31.10.2014 | Okunma sayısı:2605

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir