Haberler

Teleferik hedefleri aştı

Font Boyutu

 27 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

TELEFERİK HEDEFLERİ AŞTI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN HAZİRAN AYININ BAŞINDA HİZMETE ALINAN TELEFERİK, 4 AYDA 450 BİN YOLCU TAŞIDI.
- YILDA 350 BİN OLARAK KONULAN YOLCU HEDEFİNİN 4 AYDA 450 BİN GERÇEKLEŞEREK 150 BİN AŞILDIĞINI BELİRTEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, “İNŞALLAH KALAN HAT DA OCAK AYINA KADAR TAMAMLANACAK VE TELEFERİK OTELLER BÖLGESİNE UZATILMIŞ OLACAK” DEDİ.
- BAŞKAN ALTEPE, BASIN TOPLANTISINDA, TELEFERİĞİN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’NDA ELİNDE TÜRK BAYRAĞIYLA GELEN TÜM VATANDAŞLARA ÜCRETSİZ HİZMET VERECEĞİNİ DE AÇIKLADI.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Haziran ayının başında hizmete alınan teleferik, 4 ayda 450 bin yolcu taşıdı. Yılda 350 bin olarak konulan yolcu hedefinin 4 ayda 450 bin gerçekleşerek 150 bin aşıldığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “İnşallah kalan hat da ocak ayına kadar tamamlanacak ve teleferik oteller bölgesine uzatılmış olacak” dedi. Başkan Altepe, basın toplantısında, teleferiğin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda elinde Türk bayrağıyla gelen tüm vatandaşlara ücretsiz hizmet vereceğini de açıkladı.

Başkan Altepe, teleferikle seyahat eden yolcu sayısı, yeni hatlarla ilgili yapılan çalışmalar ve yaklaşan Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlenecek promosyon hakkında basın toplantısı düzenledi. Teferrüç merkez istasyonunda yapılan basın toplantısına, Teleferik AŞ Genel Müdürü İlker Cumbul ve Büyükşehir Belediyesi bürokratları da katıldı.

Yıllık hedef 4 ayda katlandı
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, haziran ayında hizmete alınan teleferikle bugüne kadar 450 bin yolcunun taşındığını açıkladı. Teleferik ihalesine çıkarken yılda 350 bin yolcu hedefi koyduklarını ve 4 ayda 450 bin yolcu taşıyarak konulan hedefi 150 bin aştıklarını belirten Başkan Altepe, “Teleferiğin Bursa’ya ne kadar katkı sağladığı, ortaya çıkan rakamlarla da ispatlanmış oldu. Gelen yolcuların yüzde 80’i, başta Araplar olmak üzere yabancı turistler. Bu da turizm yatırımlarının kentimiz açısından önemini ortaya koyuyor” dedi.

Yılbaşında oteller bölgesi…
Başkan Altepe, basın toplantısında, teleferiğin en geç yılbaşına kadar oteller bölgesine uzayacağını da açıkladı. Teferrüç-Sarıaalan hattının yenilendiğini ve 7 Haziran 2014 tarihinden bu yana hizmet verdiğini belirten Başkan Altepe, Sarıaalan-Oteller Bölgesi hattının da en geç yılbaşına kadar hizmete sokulacağını ifade etti. Önlerinde herhangi bir engelin kalmadığını, çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü vurgulayan Başkan Altepe, “İnşallah yılbaşında bu hattımız bitmiş olacak. Buradan oteller bölgesinde kayak pistlerine kadar teleferiği kullanmış olacağız” diye konuştu.

29 Ekim’de bayrakla gelene ücretsiz
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle teleferik hattının elinde Türk bayrağı olan herkese ücretsiz hizmet vereceğini kaydetti. Konuya ilişkin önerinin Teleferik AŞ yönetimi tarafından kendisine getirildiğini ve derhal onayladıklarını belirten Başkan Altepe, “Böylelikle, Şanlı Türk’ün şanlı bayrağını getiren her vatandaşımız Uludağ’a ücretsiz çıkabilmiş olacak” şeklinde konuştu.

Uludağ’da son adımlar…
Başkan Altepe, basın toplantısında Büyükşehir Belediyesi tarafından Uludağ’da yapılacak muhtemel çalışmalara da değindi. Uludağ’la ilgili yetki karmaşasının 7 Kasım 2014 tarihinde Bursa’ya gelecek olan Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’yla görüşülerek çözülmesini umut ettiklerini söyleyen Başkan Altepe, “Şimdiden sonra Oteller Bölgesi, Kadıyayla ve Sarıalan bölgeleriyle birlikte aktivite merkezi olacak. Uludağ’a yapacağımız 6 adet saha, kongre merkezi, günübirlik tesisler ve otoparklarla bu yatırımlar hızlı bir şekilde gelişecek. Yaz kış gelen vatandaşlarımız, burada güzel vakitler geçirebilecek” ifadelerini kullandı.

Bursa’yı turizme hazırladıklarını, kentin turizm pastasından hak ettiği payı alması için gerekli yatırımları kararlı adımlarla bir bir hayata geçirdiklerini vurgulayan Başkan Altepe, şehrin her bir bölgesinin deniz, hava ve kara yoluyla raylı sisteme entegre edileceğini hatırlattı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 27.10.2014 | Okunma sayısı:4876

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu