Haberler

TELEFERİĞE ULAŞIMDA ALTERNATİF GÜZERGAH

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, özellikle kentin yüksek kesimlerine ulaşımın daha sağlıklı bir şekilde yapılması amacıyla Karınca Dere yanına açtığı yeni yolda çalışmalar hızla sürüyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yeni arter açma çalışmalarıyla bu döneme damga vuracaklarını söyledi. Ulaşım sorunun çözümü için hazırlanan projeleri peş peşe hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, teleferiğe ulaşımda yeni bir güzergah oluşturuyor.

“3 ay içinde tamamlanması planlanıyor”
Işıklar İtfaiye Merkezi’nin bulunduğu noktadan başlayıp, Namazgah’ı Caddesi’ni Eşrefiler Caddesi’ne bağlayacak olan 500 metre uzunluğunda ve 7 metre genişliğindeki yolda BUSKİ tarafından yağmur suyu hatları döşenirken, betonarme istinat duvarı yapım çalışmaları da hızla sürüyor. Alternatif yolda çalışmalar tamamlandığında güzergahın sonundaki Devrengeç bölgesine ise dinlenme ve oyun parkı yapılacak. Altyapı çalışmalarının bitirilmesinin ardından bordür, tretuvar, asfalt ve aydınlatma çalışmalarına hız verilecek. Çalışmaların 3 ay içinde tamamlanması hedefleniyor.

“Hedefimiz ulaşılabilir bir Bursa”
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, sağlıklı bir kent olmanın temelinde sorunsuz bir ulaşımın yattığını belirterek, “Hedefimiz her noktasına kolay ulaşılabilir bir Bursa oluşturmak. Yeni arter açma çalışmalarımız bu döneme damga vuracak. Özellikle ulaşım konusunda sıkıntı yaşanan kentin yüksek bölgelerinde çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Teleferik semtine çıkışta ve inişte yaşanan sıkıntıları en aza indirmek için bu bölgede alternatif bir güzergah oluşturuyoruz. Yolun tamamlanmasıyla bölge daha rahat ulaşılabilir hale gelecek. Bölge sakinleri ile Uludağ’a çıkarken teleferiği kullanacak olan ziyaretçilerin bölgeye daha rahat bir şekilde ulaşmaları sağlanacak” diye konuştu.

Tarih: 19.01.2010 | Okunma sayısı:7381

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir