Haberler

‘TEKNİK ÜNİVERSİTE’YE BÜYÜKŞEHİR DESTEĞİ

Font Boyutu

28 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

‘TEKNİK ÜNİVERSİTE’YE BÜYÜKŞEHİR DESTEĞİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, KENTE DEĞER KATACAK OLAN BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ’NE TAHSİS EDİLEN ALANLARDA İNCELEMELERDE BULUNDU.

BURSA – Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ndeki makamını Bursa Teknik Üniversitesi’ne devreden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Merinos AKKM’de de üniversiteye verilen alanlarda incelemelerde bulundu.

Bursa’nın her yönden kalkınması ve gelişmesi için eğitime önem veren Büyükşehir Belediyesi, Bursa Teknik Üniversitesi’ni kentin merkezinde yapılandırmak hedefiyle çalışmalarına başladı. Daha önce Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) bulunan Başkanlık makamını Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen’e devrederek, idari çalışmalara hız kazandırılmasını sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin her konuda Bursa Teknik Üniversitesi’ne destek vereceğini söyledi.
Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar, Başkan Danışmanı ve Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Genel Koordinatörü Mehmet Semih Pala ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ile birlikte yaptığı incelemelerde, Bursa Teknik Üniversitesi’ne Merinos AKKM’den 1500 metrekarelik alan ve 20 ofis tahsis edildiğini kaydetti.
Bursa Teknik Üniversite’nin Bursa’ya yakışan güzel bir üniversite olacağını belirten Başkan Altepe, “Bursa, her yönden gelişiyor. Bursa’nın üniversite şehri oluşu noktasında önemli adımlar atılıyor. Bursa Teknik Üniversitesi, başarılı çalışmalarıyla Bursa’nın gururu olacak. Kentin merkezinde ‘Bursa’ adını taşıyan bir üniversitenin oluşturulması bize de heyecan veriyor. Bu oluşumun şehir merkezini de hareketlendireceğine ve kentin daha da çağdaş bir hale getirileceğine inanıyorum” diye konuştu.
Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi olarak üniversitenin oluşum sürecinde her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduklarını da vurguladı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 28.06.2011 | Okunma sayısı:5473

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir